Výsledky hledání

Hledané slovo:

Základy práce s klientem s agresivním chováním

Datum konání:
18.12.2024
Lektor:
PhDr. Mgr. Jakub Jestřáb MBA
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Pracovníci působící v různých druzích a formách sociálních služeb se každodenně setkávají s emocionálními změnami klientů. Nepříznivá sociální situace, kterou dlouhodobě nebo aktuálně prožívají, často ovlivňuje psychické rozpoložení klienta, které může mít za následek výkyvy nálad, často spíše do negativního pólu prokazující se osobní nespokojeností, neklidem, ale i verbální či neverbální agresivitou. Ta může být zaměřena na personál, ostatní klienty, vybavení zařízení, ale i sebe sama. Umět pracovat a především ovládat různé komunikační techniky a metody práce s klientem majícím sklony k agresivitě je nezbytné v sociálních službách. Tento kurz si bere za cíl provést účastníky komunikačními dovednostmi s lidmi v agresi, ale i plačícími či manipulativními. Nastaví jim hranice a zdůrazní principy a zásady práce vhodné pro práci s klienty s agresivními sklony. Část kurzu bude také zaměřena na opatření omezující pohyb osob, mapování potřeb klienta, respektive definici nenaplněných potřeb, které mohou vyvolávat neklid a nepohodu klienta. Významná část kurzu bude zaměřena také na zvládání komunikace s neklidným či agresivním klientem a rozplétání jejich negativních pocitů, včetně přípravy a nácviku obtížných rozhovorů při vzrůstajícím stresu. Záměrem je také podporovat respekt pomáhajících pracovníků k emocím druhé strany. 

Virtuální realita - péče o klienta

Datum konání:
17.12.2024
Lektor:
MgA. Bc. Lenka Čurdová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1890 Kč / 2490 Kč

APSS ČR dlouhodobě připravuje takzvané unikátní kurzy, u kterých využívá především interaktivní metody, řadu netradičních pomůcek a mediálních výukových materiálů, za pomoci kterých mohou lektoři předávat to podstatné pro účastníky – praxi, nové metody práce v sociálních službách a aktuální informace. Účastníci tohoto kurzu se za pomoci brýlí virtuální reality stanou přímými aktéry poskytování péče v oblasti podávání jídla, zajištění hygieny a aktivizace seniora nebo osoby se zdravotním postižením. Kurz bude vhodný pro všechny formy a druhy sociálních služeb pro výše uvedené cílové skupiny, stejně tak i pro neformální pečovatele. Základ tohoto kurzu tvoří teoretický vhled do každodenních úkonů péče, avšak z pohledu člověka, který potřebuje podporu, pomoc a péči. Cílem tohoto kurzu je více se zaměřit na potřeby a očekávání pečované osoby, a to prostřednictvím vlastního prožitku. Při tomto kurzu bude využita technologie virtuální reality. Účastníci se stanou přímými aktéry poskytovaných úkonů a díky interaktivní zpětné vazbě získají jiný pohled na prováděné pečovatelské úkony. 

Virtuální realita - demence

Datum konání:
16.12.2024
Lektor:
MgA. Bc. Lenka Čurdová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1890 Kč / 2490 Kč

  • Jak demence ovlivňuje mozek a osobnost člověka – výklad s použitím názorného instruktážního filmu.
  • Virtuální realita – vlastní prožitek účastníka, pohled na svět očima člověka s demencí.
  • Diskuze nad vlastními prožitky, vhled do potřeb člověka s demencí.
  • Praktická doporučení vedoucí k podpoře spolupráce mezi pečovateli v pobytových sociálních službách i v domácím prostředí a směřující k jistotě a bezpečí osoby s demencí i samostatných pečovatelů.

Jak si zdravě nastavit hranice

Datum konání:
16.12.2024
Lektor:
PhDr. Mgr. Jakub Jestřáb MBA
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!
 

K online školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční reproduktory nebo sluchátka a funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení
Kurz si klade za cíl seznámit pracovníky sociálních služeb s problematikou nastavování hranic v osobním i profesním životě tak, aby je uměli nejen dobře nastavit, ale uměli je i reflektovat a adekvátně modifikovat a v případě jejich překročení o nich i transparentně komunikovat.
V první části kurzu se účastníci seznámí s funkcí a vznikem hranic během lidského vývoje.  Budou vedeni k tomu, aby reflektovali vlastní motivaci k práci v pomáhající profesi, proces nastavování vlastních hranic i pocity provázejícími vyslovení NE.
V navazující praktické části se účastníci seznámí s technikami, které jim mohou pomoct při nastavování hranic. Pomocí modelování rozhovorů se naučí, jak říkat NE, jak se bránit manipulaci a jak komunikovat s klientem, který se chová agresivně.  

Zdravá chůze aneb Jak chránit svůj pohybový aparát

Datum konání:
13.12.2024
Lektor:
Ing. Jiří Horatlík
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Pracovní prostředí zdravotních a sociálních pracovníků se stále mění. Moderní technologie, požadavky na růst produktivity a úsporná personální opatření přinášejí vyšší nároky na pohybový aparát zdravotních a sociálních pracovníků. Zejména u pracovníků pracujících v přímém kontaktu s klientem jsou dolní končetiny vysokou měrou zatěžovány. Přetížení a nesprávné pohybové stereotypy vedou k únavě. V případě dlouhodobé zátěže se projevují chronickou bolestí a mohou přerůstat ve vážnější zdravotní problémy. Změnou pohybového vzorce, volbou vhodného typu obuvi, autorelaxačním cvičením nebo automasáží je možné uvedeným problémům předcházet. Tyto praktické dovednosti si osvojí účastníci kurzu, spolu se získáním dalších teoretických znalostí o tom, jak předcházet problémům s dolními končetinami a chodidly. 

Vztek při práci s klientem aneb Zvládání agrese klientů i vlastní

Datum konání:
13.12.2024
Lektor:
Bc. Zdeňka Beránková Juchelková
Místo konání:
TC Academy s.r.o., Křenová 71, 602 00 Brno
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz si klade za cíl seznámit jeho frekventanty s problematikou vzteku a agresivního chování tak, aby po jeho absolvování nejen uměli rozpoznat a adekvátně reagovat na agresivní chování klientů, ale aby si také byli vědomi projevů vlastního vzteku a uměli s ním konstruktivně zacházet. 

V první části kurzu se účastníci seznámí s příčinami, jednotlivými druhy a fázemi agresivního chování. Budou vedeni k tomu, aby vztek a hněv chápali jako přirozené lidské emoce, se kterými je ale dobré naučit se zacházet adekvátně situaci. 
V navazující praktické části se účastníci pomocí modelování rozhovorů naučí, jak dobře komunikovat s klientem, který se chová agresivně.  
Během celého kurzu bude dostatečný prostor pro reflexi vlastního vzteku a agrese.  Účastníci si zmapují, které situace v nich vyvolávají zlost a vztek, naučí se, jak s vlastními negativními pocity pracovat a jak provádět účinnou psychohygienu.

Paliativní přístup a péče u osob s demencí v zařízeních sociálních služeb

Datum konání:
12.12.2024
Lektor:
Mgr. Magdaléna Hejlová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Paliativní přístup a péče jsou ve všeobecnosti zaměřeny na udržení kvality života navzdory nevyléčitelné nemoci a umírání. U lidí s demencí se však setkáváme se specifickými problémy a situacemi, které péče v závěru života přináší. Tento seminář má pomoci pracovníkům v (pobytových) zařízeních sociálních služeb pochopit specifika péče o lidi s demencí v závěru života a přispět k tomu, aby tato péče  byla ulehčující (paliativní), kvalitní, laskavá, důstojná a orientovaná na zachování kvality života a naplňování potřeb umírajících osob s demencí.

Úvod do vzpomínkových aktivit aneb Kufr plný vzpomínek

Datum konání:
11.12.2024
Lektor:
Bc. Renata Kratochvílová Křemenová
Místo konání:
Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace, Opavská 4472/76, 708 00 Ostrava - Poruba
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Vzdělávací program se zaměřuje na využití vzpomínkových aktivit při práci se seniory a lidmi s demencí v sociálních službách. Důležitým východiskem pro pochopení významu práce se vzpomínkami je seznámení účastníků s obsahem základních pojmů a souvislostmi mezi nimi: vzpomínky, vzpomínání a jeho funkce a druhy, role osobnosti člověka v procesu vzpomínání, rozdíl mezi vzpomínkovými aktivitami a reminiscenční terapií, druhy vzpomínkových aktivit, přístupy k využívání vzpomínek při práci se seniory, význam a efekt vzpomínkových aktivit při práci s danou cílovou skupinou. Vzpomínky obecně jsou přirozenou součástí života každého člověka a u seniorů a lidí s demencí nabývají obzvlášť důležitého významu. Efekt vzpomínkových aktivit je u nich podmíněn správným přístupem pracovníků, kteří klienty při těchto aktivitách doprovázejí. Důraz je kladen na období adaptačního procesu, na přirozenost, na lidský přístup a rovnocenný vztah mezi klientem a pracovníkem. Program umožňuje účastníkům navzájem si předávat zkušenosti s danou aktivitou a na základě konkrétních kazuistik navrhnout možnosti řešení daných situací s cílem zkvalitnit přístup ke klientovi tak, aby spokojenost byla jak na straně klienta, tak i pracovníka. Nedílnou součástí je i vysvětlení rizik spojených s realizací vzpomínkových aktivit a seznámení s možnostmi, jak jim předcházet. Součástí vzdělávacího programu je také praktická část, která je zaměřena především na výběr klientů vhodných pro aktivity spojené se vzpomínáním,

Jak efektivně komunikovat s rodinou klienta - seniora

Datum konání:
10.12.2024
Lektor:
Bc. Renata Kratochvílová Křemenová
Místo konání:
Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace, Opavská 4472/76, 708 00 Ostrava - Poruba
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz Jak efektivně komunikovat s rodinou klienta – seniora poskytne účastníkům nejen účinné a efektivní nástroje k zapojení rodiny klienta seniora do procesu poskytování sociální služby, ale naučí je také efektivně a adekvátně reagovat při problematických situacích.
V první části kurzu budou účastníci diskutovat o hlavních specifikách stáří. Důraz bude kladen na roli rodiny v životě starého člověka. Dále budou seznámeni s jednotlivými formami spolupráce s rodinou uživatele sociální služby. Na základě svých poznatků z praxe účastníci také vymezí přínosy i limity při práci s rodinou seniora.  
Ve druhé části budou účastníci prakticky vedeni k prohloubení svých komunikačních dovedností.  Naučí se dobře navázat vtah s jednotlivými rodinnými příslušníky, přizvat je k řešení aktuální situace uživatele sociální služby a také efektivně stanovovat hranice při jednání s jeho rodinou.
V závěrečné části se účastníci dozvědí, jaké jsou nejčastější problematické situace při práci s rodinami klientů seniorů a pomocí modelových situací si upevní znalosti jejich řešení. Prostor bude věnován i praktickým dotazům účastníkům vyplývající z jejich praxe.

Bezpečné a šetrné polohování a mobilizace při péči o klienta v sociálních službách I.

Datum konání:
09.12.2024
Lektor:
PhDr. Mgr. Jakub Jestřáb MBA
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Vzdělávací program vede k prohloubení odborných znalostí a dovedností účastníků v oblasti mobility, imobility a inaktivity. Systematicky řadí poznatky, po jejichž osvojení si je pracovník vědom nezbytných pracovních podmínek, rozumí specifikám fyzické práce a aplikuje při práci základní ergonomickou rozvahu. Součástí programu je hodnocení soběstačnosti a schopnosti spolupráce klienta nebo následná edukace pro šetrnou a bezpečnou manipulaci.

Co nejdéle doma aneb jak podpořit domácí péči

Datum konání:
09.12.2024
Lektor:
Mgr. Marie Jarošová
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Co nejdéle doma je základní kurz pro sociální pracovníky a pracovníky v sociálních službách, prostřednictvím kterého získají dostatek teoretických i praktických informací o neformální péči v přirozeném prostředí, které budou schopni předávat dále. V České republice pečují o své blízké statisíce osob, které se často dostávají do nezáviděníhodné a náročné situace. Obzvláště pak na začátku péče si prochází náročným obdobím, často bez formální pomoci. Tento kurz vybaví účastníky takovými kompetencemi, aby byli schopní podpořit neformální pečovatele v jejich rozhodnutí pečovat o svého blízkého, a to jak v rovině praktické, tak i psychické. Cílovou skupinou jsou především sociální pracovníci působící na obcích nebo v sociálních službách. Kurz je vhodný i pro pracovníky v terénních nebo ambulantních sociálních službách. Tedy pro profesionály, kteří mohou aktivně a systematicky podporovat nebo doprovázet neformální pečovatele v jejich pečovatelských aktivitách. Právě skupině neformálních pečovatelů se v ČR téměř nikdo systematicky nevěnuje. Často se dostávají do informační pasti, neví na koho se obrátit, jak pečovat kvalitně a správně v domácím prostředí, kde hledat podporu a pomoc. S ohledem na trend demografického stárnutí společnosti je nutno věnovat pozornost právě těmto lidem, protože se většina péče o seniory bude odehrávat v domácím prostředí, tedy prostřednictvím neformální péče v kombinací s péčí formální, tedy za podpory sociální nebo zdravotní služby. 

Kvalita je víc, než jen papíry!

Datum konání:
09.12.2024
Lektor:
Tomáš Kodiš
Místo konání:
UZS, Na Pankráci 322/26, 140 00 Praha 4, 3. patro
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Seminář "Kvalita je víc než jen papíry!" ukazuje praktickou cestu ke skutečné kvalitě v sociálních službách prostřednictvím hodnot a zlepšování vnitřní kultury organizace. Standardy kvality v sociálních službách a způsob, kterým jsme je v České republice uchopili, nás nakonec přivedly k absolutní zavalenosti všemi možnými i nemožnými papíry. Na vše vytváříme dokumentaci, manuály, postupy a metodiky a často také zpracováváme dokumentaci k dokumentaci, a roztáčíme tak nekonečnou spirálu byrokratického papírování. Opravdu ale vedou všechny ty papíry k zajištění, udržení nebo zvyšování kvality služeb, které klientům poskytujeme? Dá se o tom úspěšně pochybovat, už proto, že ve skutečnosti spíše než kvalitu řídíme procesy. Ve výrobním sektoru dobře řízený proces znamená předpoklad dobrého výrobku. Ve službách to ale není tak jednoduché. Základem kvality služeb jsou vždy lidé, pracovníci. A ti se nedají řídit papírem. Věnujeme jim alespoň stejnou pozornost jako papírům? Uvědomujeme si, že motivace, postoje a hodnoty jednotlivých pracovníků a jejich pocit spokojenosti na pracovišti jsou pro kvalitní službu to stěžejní? V rámci tohoto semináře si ukážeme jinou cestu ke kvalitě a profesionalitě v sociálních službách. Cestu založenou na lidech, kteří v sociálních službách pracují. Vlastně budeme hledat odpově´d na otázku, co musíme udělat pro to, aby nás práce bavila a chtěli jsme ji dělat dobře (kvalitně)? 

Vztek při práci s klientem aneb Zvládání agrese klientů i vlastní

Datum konání:
06.12.2024
Lektor:
Bc. Zdeňka Beránková Juchelková
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz si klade za cíl seznámit jeho frekventanty s problematikou vzteku a agresivního chování tak, aby po jeho absolvování nejen uměli rozpoznat a adekvátně reagovat na agresivní chování klientů, ale aby si také byli vědomi projevů vlastního vzteku a uměli s ním konstruktivně zacházet. 

V první části kurzu se účastníci seznámí s příčinami, jednotlivými druhy a fázemi agresivního chování. Budou vedeni k tomu, aby vztek a hněv chápali jako přirozené lidské emoce, se kterými je ale dobré naučit se zacházet adekvátně situaci. 
V navazující praktické části se účastníci pomocí modelování rozhovorů naučí, jak dobře komunikovat s klientem, který se chová agresivně.  
Během celého kurzu bude dostatečný prostor pro reflexi vlastního vzteku a agrese.  Účastníci si zmapují, které situace v nich vyvolávají zlost a vztek, naučí se, jak s vlastními negativními pocity pracovat a jak provádět účinnou psychohygienu.

Aby záda nebolela! aneb Pohybové zásady pro pracovníky sociálních služeb

Datum konání:
05.12.2024
Lektor:
Ing. Jiří Horatlík
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Současná doba přináší pro pracovníky sociálních služeb nové výzvy a samozřejmě také nové nároky. Pracovní zátěž se zvyšuje a to klade značné nároky nejenom na pohybový aparát, ale narůstá i míra stresu. Jednoduchým a ekonomicky nenáročným řešením se může stát zvyšování vzdělanosti v oblasti zdravého pohybu, přebudování pracovních i pohybových návyků s důrazem na jejich kvalitu, funkcionalitu a propojení s anatomickým povědomím o fungování pohybového aparátu. Náplň kurzu je zaměřena na aspekty týkající se péče a pohybových zásad zaměřených na horní polovinu lidského těla. Budou zde vysvětleny principy činnosti a aktivace svalů stabilizujících napřímené držení páteře, mobility i stability hrudního koše, mechanika horní končetiny. Své místo v kurzu bude mít i dech a jeho vlivu na pohyb a psychiku. Součástí kurzu bude i vysvětlení vlivu nesprávných  stereotypů v běžných denních pohybových aktivitách doma i v práci na držení těla a vznik vertebrogenních poruch. Teoretické poznatky a návody si účastníci vyzkouší a naučí v praktických blocích.

 

Jak zvládnout syndrom vyhoření

Datum konání:
05.12.2024
Lektor:
Mgr. Michal Žmolík
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:
  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka (sluchátka jsou lepší než reproduktory, protože nevytváří zvukovou vazbu a ozvěnu mezi mikrofonem a sluchátky, nerušíte tak ostatní) 
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Vzdělávací program se zaměřuje na problematiku syndromu vyhoření, který se v posledních letech stal součástí oblasti sociálních služeb. Východiskem pro pochopení podstaty syndromu vyhoření u pracovníků této pomáhající profese je seznámení účastníků s obsahem základních pojmů, kterými jsou: zátěž, krize a krizová intervence, trauma, etická dilemata a stres. Se samotnou problematikou syndromu vyhoření se účastníci seznámí prostřednictvím výkladu, který obsahuje charakteristiku jednotlivých fází syndromu vyhoření, jeho příčiny, projevy a příznaky. Důraz je kladen na vysvětlení rozdílů mezi zátěží, krizí, traumatem, stresem a samotným syndromem vyhoření. Vysvětlen je proces adaptace na stres prostřednictvím fází adaptačního syndromu a strategie vyrovnání se se stresem. Program je zaměřen i na definování reakcí na syndrom vyhoření (biologické a psychické) a na seznámení účastníků s obrannými mechanismy. Vysvětlen je význam supervize v oblasti sociálních služeb,  popsána je charakteristika profesionálně vedené supervize a je upozorněno na projevy a důsledky supervize neprofesionální. Dostatečný prostor je věnován teorii předcházení stresu, kdy si účastníci následně mají možnost v rámci řízené diskuse vyměňovat svoje zkušenosti nejen se stresem, ale i se samotným syndromem vyhoření – setkání přímé nebo zprostředkované. Nedílnou součástí programu je i vysvětlení spojitosti stresu a syndromu vyhoření včetně jeho prevence. 

Mozkový jogging

Datum konání:
04.12.2024
Lektor:
Helena Žahourová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Cílem tohoto vzdělávacího programu je vysvětlit účastníkům základní principy fungování lidské paměti. Účastníci tohoto semináře získají povědomí o vztahu paměti s pozorností, představivostí, motivací, emocí, životosprávou a stárnutím. Obsahem kurzu je zmapování možnosti mozkových hemisfér a každodenního „mozkového joggingu.“ Dozví se, jak si osvojit základní mnemotechnické pomůcky pro využití potenciálu paměti. Získají návod, jak si zapamatovat chtěné a zapomenout na nechtěné. Účastníci tréninku posílí své sebevědomí a sebejistotu. Získané poznatky budou moci uplatnit nejen v osobním životě, ale i v práci se seniory v rámci aktivizačních činností.

Jak se domluvit při spolupráci v týmu

Datum konání:
03.12.2024
Lektor:
Mgr. Petra Macková
Místo konání:
Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace, Opavská 4472/76, 708 00 Ostrava - Poruba
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz připraví pracovníky na zavádění efektivní komunikace jako nástroje k dosažení cílů poskytování sociální služby v rámci týmu. Základní poznatky o komunikaci a efektivitě budou provázány se zakázkou zadavatele a klienta, a z nich vyplývajících odpovědností v týmu. Kurz pomůže pracovníkům vědomě volit vhodný způsob komunikace s klienty i kolegy, a vedoucím pracovníkům pomůže nastavovat tento přístup napříč službou u různých pracovníků. Důraz bude kladen na postupy sledování dopadů komunikace při poskytování služby, poskytování zpětné vazby, motivaci pracovníků ke zvyšování efektivity komunikace s přesahem do vedení pracovníků (hodnocení, vzdělávání, odměňování). Cílem je předat účastníkům kompetence k zefektivňování komunikace v týmu služby.

Náměty na tvorbu individuálních plánů uživatelů sociálních služeb

Datum konání:
02.12.2024
Lektor:
Mgr. Lucie Hanáčková Bicková
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Cílem vzdělávacího programu je prohloubení základních znalostí a dovedností v procesu individuálního plánování. Účastník si prohloubí základní znalosti v procesu individuálního plánování, podpoří své kompetence jako klíčového pracovníka. obnoví a posílí své komunikační dovednosti potřebné pro individuální plánování a vymezí si rozsah úkonů, v jejichž rámci má individuálně plánovat dle zákona a příslušných vyhlášek. Na konkrétních kazuistikách a na příkladech dobré i špatné praxe pochopí provázanost mezi individuálním plánováním a poskytováním jednotlivých úkonů péče. Znalosti mu pomohou pochopit rozlišovat mezi podporou a přepečováváním. Upevní si znalosti o náplni práce klíčového pracovníka. 

Jak vyčíst emoce z výrazu tváře

Datum konání:
29.11.2024
Lektor:
Mgr. Věra Adamová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz je zaměřen na rozpoznání základních emocí, které se dají rozpoznat ve tváři člověka. Strach, zlost, smutek, rezignace, opovržení, odpor, překvapení a radost. To jsou emoce, se kterými se personál sociálních zařízení denně setkává u klientů a potýká se s nimi i v interpersonálních vztazích. Zvláště konfliktní situace bývají emočně vypjaté a ne vždy klienti i zaměstnanci zvládnou vhodně a přiměřeně reagovat. V kurzu se posluchači dozví přínosné informace nejen o emocích obecně, ale i o temperamentech a o reakci osobnostních profilů při stresu. Díky získaným informacím budou mít možnost odhalit svůj vlastní temperament, jeho klady i zápory a naučí se pracovat se svojí dominantní emocí. Naučí se rozpoznávat vnější znaky všech emocí na obličeji, což jim poté usnadní odhalení emočních reakcí u klientů či spolupracovníků. Celkový přínos kurzu spočívá v tom, že se frekventanti naučí pracovat nejenom se svými emocemi, ale i s emocemi svých klientů. Naučí se, jak zvládat strach, jak pracovat se zlostí, jaké vhodné komunikační prostředky volit u jednotlivých temperamentů a jak vystoupit z emoční nepohody. Znalosti a dovednosti práce s emocemi jsou součástí psychohygieny a prevencí syndromu vyhoření.

Praktický průvodce individuálním plánováním zejména v pečovatelských službách

Datum konání:
28.11.2024
Lektor:
Mgr. Marie Jarošová
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Kurz je určený zejména pro pečovatele a pečovatelky (pracovníky v sociálních službách) a sociální pracovníky, a to zejména v pečovatelských službách, ale i v dalších službách sociální péče. Navazuje na vědomosti získané v primárním vzdělávání či v rekvalifikačním kurzu. Kurz umožní jeho účastníkům propojit teorii s praxí prostřednictvím odkazů na konkrétní příklady ze života poskytovatelů. Umožní jim nahlédnout na individuální plánování z jiného úhlu, který jim přinese při plánování velkou úlevu a pochopení, proč vlastně plánovat. Pochopí, co jsou osobní cíle, jak je zjišťovat, jaká vazba existuje mezi nepříznivou sociální situací a osobními cíli, jak zjišťovat potřeby, schopnosti a možnosti uživatele tak, aby na základě těchto znalostí mohl naplánovat s uživatelem průběh péče a vytvořit tak smysluplný individuální plán. Na příkladech je rovněž ukázáno, jak má vypadat hodnocení průběhu služby a naplňování osobních cílů. Dále je na příkladech z praxe poukázáno, jaká specifika platí pří plánování u uživatelů s demencí, s dalším zdravotním postižením, jak plánovat u uživatelů omezených ve svéprávnosti. Cílem kurzu je, aby v závěru účastníci mohli s úlevou říci, „vždyť plánování je tak jednoduché a přirozené!“

Virtuální realita - demence

Datum konání:
27.11.2024
Lektor:
MgA. Bc. Lenka Čurdová
Místo konání:
TC Academy s.r.o., Křenová 71, 602 00 Brno
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1890 Kč / 2490 Kč

  • Jak demence ovlivňuje mozek a osobnost člověka – výklad s použitím názorného instruktážního filmu.
  • Virtuální realita – vlastní prožitek účastníka, pohled na svět očima člověka s demencí.
  • Diskuze nad vlastními prožitky, vhled do potřeb člověka s demencí.
  • Praktická doporučení vedoucí k podpoře spolupráce mezi pečovateli v pobytových sociálních službách i v domácím prostředí a směřující k jistotě a bezpečí osoby s demencí i samostatných pečovatelů.

Proti násilí v sociálních službách v obrazech

Datum konání:
27.11.2024
Lektor:
Bc. Renata Kratochvílová Křemenová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
16
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
2980 Kč / 3980 Kč

Seminář je dvoudenní - 27. a 28. 11. 2024. K vydání osvědčení je potřeba se účastnit obou kurzů.
 
Násilí v sociálních službách představuje závažný problém, který ohrožuje zranitelné skupiny obyvatel, jako jsou senioři nebo osoby se zdravotním postižením. Tento druh násilí může zahrnovat fyzické, psychické, sexuální, nebo ekonomické formy, které mají devastující dopady na oběti. K násilí může však docházet i ze strany klienta péčové služby směrem k pracovníkovi. Zlepšení prevence a detekce násilí, posílení odborné přípravy pracovníků a vytvoření efektivních mechanismů pro oznámení a řešení incidentů jsou klíčovými kroky k zajištění bezpečí a ochrany klientů sociálních služeb. 
Výuka bude stejně jako v předchozích kurzech "v obrazech" doplněna o výuková videa, která byla natočena speciálně k tématu násilí v sociálních službách.

Úvod do problematiky aktivizace uživatelů sociálních služeb

Datum konání:
26.11.2024
Lektor:
Mgr. Magdaléna Hejlová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Cílem akreditovaného kurzu je seznámit účastníky s procesem aktivizace u uživatelů seniorů, mentálně nebo kognitivně znevýhodněných uživatelů a u osob s kombinovaným postižením. Úvodem programu budou posluchači seznámeni s významem aktivizace, s jejími principy a druhy. Budou probrány techniky a terapie, z kterých aktivizace vychází se zaměřením na kognitivní rehabilitaci, reminiscenci, arteterapii a ergoterapii. Praktické nácviky budou směřovat k práci s jemnou motorikou s podporou terapeutické hmoty. Účastníci budou mít možnost vyzkoušet si prakticky přípravu skupinové kognitivní rehabilitace a budou jim prakticky předvedeny možnosti variace technik pro různé skupiny účastníků, dále pak kreativní možnosti reminiscence s ukázkami práce se seniory. Vyzkouší si i způsob motivace aktivity a práci s předmětem a obrazovým materiálem.

Zvládání problémových situací zejména v pečovatelských službách

Datum konání:
25.11.2024
Lektor:
Mgr. Marie Jarošová
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:
  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka (sluchátka jsou lepší než reproduktory, protože nevytváří zvukovou vazbu a ozvěnu mezi mikrofonem a sluchátky, nerušíte tak ostatní) 
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Kurz je zaměřený na praktické zvládání problémových situací v souladu s legislativními normami, standardy kvality a právy osob, které pracovníci řeší v rámci poskytování zejména terénních služeb sociální péče, ale mnohá témata jsou průřezová napříč všemi typy služeb. Jedná se o rizikové oblasti, se kterými se většina pracovníků setkává a na které hledá odpovědi. Témata budou doplňována a řešena aktivně v průběhu kurzu na základě problémových situací vnesených účastníky

Komunikace v péči o umírající

Datum konání:
22.11.2024
Lektor:
Bc. Zdeňka Beránková Juchelková
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Sociální péče zahrnuje i řadu klientů v závěru svého života, proto svým pracovníkům umožňuje vzdělávání v tomto tématu. Ti pracovníci, kteří již buď prošli základním vzděláním nebo mají větší praktické zkušenosti v této oblasti, budou mít prospěch z kurzu, který se zabývá zejména tolik žádanou problematikou komunikace s umírajícími osobami a případně s jejich blízkými. Vycházíme z toho, že komunikace s člověkem ohroženým na životě, je velmi obtížná a vyžaduje řadu podmínek na straně prostředí i na straně pečující osoby. I přes náročnost tématu je rozhovor s umírajícím vrcholem paliativní péče, proto je zásadní se jí učit především k prospěchu klienta.

Sexualita u seniorů

Datum konání:
21.11.2024
Lektor:
Petra Hamerníková DiS.
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz poskytne základní informace o problematice sexuality starších osob – seniorů obecně a v prostředí systému sociálních služeb dle platné legislativy (Zákon č.108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů). Obsahem kurzu jsou témata se zaměřením na vývoj a rozvoj osobnosti ve vztahu k sexualitě seniorů a její role ve formování identity člověka v tomto vývojovém období. Kurz vychází z potřeb a požadavků z praxe v propojení s teoretickým odborným zázemím a je zaměřen na sexualitu v seniorském období. Poskytuje přehled současných poznatků o vývoji sexuality seniorů v systémovém pojetí. Je určen pro pracovníky v pomáhajících profesích (v přímé péči, včetně vedení). Kurz seznamuje s vhodnými přístupy k situacím, které jsou či mohou být vnímány jako problémové, současně poskytne prostor pro diskusi nad prožíváním sexuality ve významném životním období jedince.

Praktický průvodce individuálním plánováním zejména v pečovatelských službách

Datum konání:
21.11.2024
Lektor:
Mgr. Marie Jarošová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz je určený zejména pro pečovatele a pečovatelky (pracovníky v sociálních službách) a sociální pracovníky, a to zejména v pečovatelských službách, ale i v dalších službách sociální péče. Navazuje na vědomosti získané v primárním vzdělávání či v rekvalifikačním kurzu. Kurz umožní jeho účastníkům propojit teorii s praxí prostřednictvím odkazů na konkrétní příklady ze života poskytovatelů. Umožní jim nahlédnout na individuální plánování z jiného úhlu, který jim přinese při plánování velkou úlevu a pochopení, proč vlastně plánovat. Pochopí, co jsou osobní cíle, jak je zjišťovat, jaká vazba existuje mezi nepříznivou sociální situací a osobními cíli, jak zjišťovat potřeby, schopnosti a možnosti uživatele tak, aby na základě těchto znalostí mohl naplánovat s uživatelem průběh péče a vytvořit tak smysluplný individuální plán. Na příkladech je rovněž ukázáno, jak má vypadat hodnocení průběhu služby a naplňování osobních cílů. Dále je na příkladech z praxe poukázáno, jaká specifika platí pří plánování u uživatelů s demencí, s dalším zdravotním postižením, jak plánovat u uživatelů omezených ve svéprávnosti. Cílem kurzu je, aby v závěru účastníci mohli s úlevou říci, „vždyť plánování je tak jednoduché a přirozené!“

Emoce v obrazech

Datum konání:
19.11.2024
Lektor:
Bc. Lucie Čmuchová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

 

Kurz Emoce v obrazech je zaměřen na podporu pečujícího personálu (pečovatele, sociální pracovníky, zdravotní sestry, aktivizační pracovníky apod.). Je v pořadí sedmým unikátním kurzem Institutu vzdělávání APSS ČR. Tyto kurzy patří tradičně k nejvíce žádaným. Důvody zájmu jsou tři: zvolené téma je vždy poplatné současné době - v tomto případě je kurz zaměřen na samotný personál a jejich schopnost zvládat, ovládat a regulovat své vlastní emoce, obzvláště s ohledem na náročnost pomáhající profese. Druhým důvodem jsou samotní pracovníci a jejich profesní přístupy, motivace pracovat v sociálních službách, ale i jejich životní styl a s tím související duševní očista. Třetím a neméně důležitým důvodem je unikátní interaktivní metoda vzdělávání. Součástí kurzu bude opět informačně bohatý teoretický výklad, intenzivní individuální i týmová práce a šest výukových filmů zaměřených na základní emoce podle Paula Ekmana – radost / štěstí, smutek, překvapení, strach, znechucení a hněv. Toto jsou totiž ty emoce, ve kterých se pomáhající personál nejčastěji nachází, a to nejen ve vztahu ke klientovi, k jeho či vlastní rodině, ale i ke kolegům a nadřízeným. Účelem kurzu bude zabývat se právě těmito emocemi, které ne vždy dokáže pomáhající adekvátně zvládat, protože se dostává do situací, které jsou pro něj psychicky náročné nebo zcela nové. 

Zahrada jako nástroj k aktivizaci uživatelů sociálních služeb

Datum konání:
18.11.2024
Lektor:
Mgr. Markéta Jindřichovská Brabencová
Místo konání:
TC Academy s.r.o., Křenová 71, 602 00 Brno
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Účastníkům kurzu bude představena možnost využití terapeutické zahrady v zařízení. Obsahem kurzu bude dále začlenění zahradních aktivit do systému péče o klienty, kteří mají diagnostikované rehabilitační nebo terapeutické potřeby. Účastníci získají přehled, jak mohou využít možností terapeutických zahrad k podpoře běžného fungování (běžných denních aktivit) klientů v rámci ergoterapie. Dále se seznámí s potenciálem smyslových zahrad zaměřených na podporu pěti smyslů, vestibulárního systému a propriocepce v bezpečném a příjemném prostředí zahrady.

Virtuální realita - demence

Datum konání:
15.11.2024
Lektor:
MgA. Bc. Lenka Čurdová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1890 Kč / 2490 Kč

  • Jak demence ovlivňuje mozek a osobnost člověka – výklad s použitím názorného instruktážního filmu.
  • Virtuální realita – vlastní prožitek účastníka, pohled na svět očima člověka s demencí.
  • Diskuze nad vlastními prožitky, vhled do potřeb člověka s demencí.
  • Praktická doporučení vedoucí k podpoře spolupráce mezi pečovateli v pobytových sociálních službách i v domácím prostředí a směřující k jistotě a bezpečí osoby s demencí i samostatných pečovatelů.

Etická komunikace s lidmi s mentálním postižením

Datum konání:
15.11.2024
Lektor:
Bc. Marie Bendová DiS.
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Vzdělávací program je určen sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách, a i vedoucím pracovníkům, kteří se podílejí na podpoře, pomoci a péči o osoby s různými stupni mentálního postižení. Při práci s mentálním postižením je důležitá nejen schopnost pracovníka identifikovat specifické potřeby a projevy v komunikaci, ale je nutné na ně vhodně reagovat adekvátně zvolenou metodou.  Program nabízí pracovníkům informace o vývoji řeči a komunikačních schopnostech mentálně postižených. Vyzývá k zamyšlení nad etickými dilematy v rámci komunikace a v rámci podpory a péče o lidi s mentálním postižením. Účastníci si vyzkouší mnoho praktických komunikačních nácviků, bude představena komunikace nevhodná i etická. Pomocí teoretických informací o empatické a na člověka orientované komunikaci získají účastníci jiné úhly pohledu na možnosti efektivnější komunikace s osobami s mentálním postižením.

Základy KBT v práci s klienty s úzkostnými, fobickými a depresivními problémy

Datum konání:
14.11.2024
Lektor:
Mgr. Roman Pešek
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kognitivně behaviorální terapie (KBT) je stále se rozvíjející, srozumitelný psychoterapeutický přístup, který má systém a jehož účinnost byla prokázána v terapii úzkostných, fobických a depresivních poruch. Účastníci kurzu budou mít možnost se seznámit se systémem KBT v léčbě těchto poruch a budou jim představeny hlavní metody KBT.

Standardy kvality sociálních služeb

Datum konání:
13.11.2024
Lektor:
Ing. Bc. Jan Sembdner
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Cílem kurzu je poskytnout posluchačům aktuální vzdělávací obsah jako součást celoživotního vzdělávání sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách dle požadavku Zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách a provést je standardy kvality sociálních služeb. Cílem kurzu je taktéž seznámit účastníky s aktuální právní úpravou, s obsahem, se zásadami řádného vedení povinné dokumentace poskytovatele sociálních služeb a poskytnout jim možnosti přímé konzultace jejich stávajících zpracovaných dokumentů formou skupinové práce.

Individuální plánování poskytované sociální služby

Datum konání:
12.11.2024
Lektor:
Mgr. Magdaléna Hejlová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Tento kurz  je zaměřen na podporu zaměstnanců poskytovatelů sociálních služeb při zjišťování potřeb, přání a možností uživatele. Pracovníci potřebují vědět, co se po nich žádá, jaké odpovědnosti z plánování plynou a s jakými obtížemi se mohou potkat. Kurz umožní účastníkům nahlédnout na individuální plánování z úhlu pohledu uživatele sociální služby a ukáže jim cestu, jak zjišťovat potřeby uživatele a následně s nimi i pracovat, aby se plán nestal jen formalitou. 

 

Náměty na tvorbu individuálních plánů uživatelů sociálních služeb

Datum konání:
11.11.2024
Lektor:
Mgr. Lucie Hanáčková Bicková
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Cílem vzdělávacího programu je prohloubení základních znalostí a dovedností v procesu individuálního plánování. Účastník si prohloubí základní znalosti v procesu individuálního plánování, podpoří své kompetence jako klíčového pracovníka. obnoví a posílí své komunikační dovednosti potřebné pro individuální plánování a vymezí si rozsah úkonů, v jejichž rámci má individuálně plánovat dle zákona a příslušných vyhlášek. Na konkrétních kazuistikách a na příkladech dobré i špatné praxe pochopí provázanost mezi individuálním plánováním a poskytováním jednotlivých úkonů péče. Znalosti mu pomohou pochopit rozlišovat mezi podporou a přepečováváním. Upevní si znalosti o náplni práce klíčového pracovníka. 

Komunikace s osobami trpícími Alzheimerovou chorobou

Datum konání:
08.11.2024
Lektor:
Bc. Zdeňka Beránková Juchelková
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Komunikace, a to jak verbální, tak i neverbální, je základem kvalitní a především individuální péče o osoby s ACH ve všech formách sociálních služeb (pobytové, ambulantní, terénní) i v neformální, tedy domácím prostředí. Všeobecně se ví, že právě špatně zvolený způsob komunikace může u nemocné osoby vyvolávat řadu nepokojů, neklidů, agresivitu, nebo snižovat či zcela devalvovat pocity komfortu a osobní spokojenosti. Základem tohoto vzdělávacího programu je informovanost o ACH i jiných formách demence s poukázáním na příznaky i projevy osoby trpící touto nemocí. Smyslem a cílem tohoto programu je provádět účastníky každodenními situacemi vznikajícími při péči o osoby s ACH, zvládat tyto situace prostřednictvím vhodných komunikačních technik, a ulehčit jim tak v řešení často velmi náročných momentů. Součástí vzdělávacího programu bude i nácvik technik zaměřených především na zjišťování potřeb osoby s ACH, vzpomínání, vedení rozhovoru a pokládání vhodných otázek, naslouchání, zklidnění osoby, ale i hovory o těžkých, avšak pro osobu s demencí často důležitých tématech. Účastník by si měl z kurzu odnést nejen znalost těchto technik, ale především podněty, jak využívat získaných informací při pečování. Část kurzu bude zaměřena i na nácvik těchto technik a předávání si zpětné vazby. 

Standardy kvality sociálních služeb

Datum konání:
07.11.2024
Lektor:
Mgr. Lucie Hanáčková Bicková
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Cílem kurzu je poskytnout posluchačům aktuální vzdělávací obsah jako součást celoživotního vzdělávání sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách dle požadavku Zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách a provést je standardy kvality sociálních služeb. Cílem kurzu je taktéž seznámit účastníky s aktuální právní úpravou, s obsahem, se zásadami řádného vedení povinné dokumentace poskytovatele sociálních služeb a poskytnout jim možnosti přímé konzultace jejich stávajících zpracovaných dokumentů formou skupinové práce.

Aktivizace seniorů s využitím prvků biografie klienta

Datum konání:
06.11.2024
Lektor:
Mgr. et Bc. Alena Sakařová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Stárnutí populace se týká celého světa. Stalo se důležitým fenoménem, se kterým musejí počítat všechny systémy ve společnosti, jako jsou systémy zdravotní péče, sociálních služeb a sociálního zabezpečení.V současné době se stále intenzivněji volá po uplatňování holistického přístupu v péči o nemocné.Vedle terapeutických intervencí je stejně důležité pečovat o mezilidský vztah, který je velmi směrodatný pro psychický a fyzický uzdravovací proces, neboť fyzično a psychiku nelze od sebe oddělovat a měly by tudíž jít ruku v ruce. Zhruba před třiceti lety se pacientů zastal prof. Erwin Böhm tím, že se vzepřel situaci, kdy naučená bezmocnost seniory a seniorky spíše váže na lůžko, než aby se pokud možno zachovala, respektive znovu nalezla jejich soběstačnost. Jako první rakouský teoretik v oboru ošetřovatelství sledoval prof. Böhm nové přístupy v geriatrické péči. Podle svého modelu používal biografii jednotlivce jako základ porozumění člověku a jeho chování. Takto se mu podařilo aktivovat, respektive reaktivovat ztracené schopnosti starých a zmatených lidí. Böhmova filozofie zásadně změnila myšlení a postoje pečujících osob. Odměnou za to je podpora maximální soběstačnosti starých lidí a jejich větší aktivní účast na životě.

Aktivizační činnosti klientů s Alzheimerovou chorobou s praktickým nácvikem

Datum konání:
06.11.2024
Lektor:
Helena Žahourová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Aktivizace klientů s Alzheimerovou chorobou v zařízeních s pobytovými službami nebo i v domácím prostředí je nedílnou součástí jejich života, zvláště pro jeho smysluplnou náplň a pro co nejdelší zachování soběstačnosti seniorů. K pochopení jejich potřeb je nutné znát možnosti i omezení klientů s touto formou demence. Kurz seznamuje s problematikou a zároveň nabízí celou škálu činností trénujících soběstačnost, smysly, motoriku i kognitivní funkce.

Zdravotnické minimum pro pracovníky terénních a ambulantních služeb - znalost, zkušenost, intuice

Datum konání:
05.11.2024
Lektor:
Mgr. Marie Jarošová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

V rámci vzdělávacího programu se účastnící seznámí s funkcí lidského těla se zaměřením na geriatrii, získají informace o základních a nejčastějších onemocněních ve stáří, jejich projevech a patologiích. Dozví se, jak správně reagovat a pomoci při náhlé změně zdravotního stavu klienta v domácím prostředí jakožto často první kontakt. Osvojí si praktickou dovednost a obsluhu dnes již běžně používaných zdravotnických přístrojů a pomůcek v domácnosti.  
Snahou kurzu je umět rozpoznat a vyhodnotit možné riziko při zhoršení stavu klienta a pomoci při zprostředkování další odborné péče.

Jak zvládat emoce

Datum konání:
05.11.2024
Lektor:
PaedDr. Vladimír Šik, Ph.D.
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1790 Kč / 1990 Kč

Cílem a obsahem kurzu je posílení dovedností pracovníků v oblasti pomáhajících profesí pracovat s emocemi jak u sebe tak u uživatelů služeb. Kurz posílí schopnost uvědomit si psychologický význam a funkci emocí, umožní pochopit principy jejich vzniku, jednotlivé typy a dynamiku emocí. Cílem kurzu je naučit podívat se na emoce pohledem "racionality" a vlivu emocí na životní procesy, rozvinout nejen na teoretické bázi svoji emoční inteligenci a s ní spojené kompetence  (využití praktických cvičení a modelových situací) a pochopit principy pozitivní psychologie. Dále budou probárny emoce v souvislosti s hranicí patologie. Účastníci se naučí identifikovat emoce a pracovat s emocemi u klientů (hlavně s projevy agresivity),  dále identifikovat emoce u klienta jako formu účelového chování a projev duševní nemoci. Dozvědí se jednak, jaká je základní pomoc a dovednosti práce s hraničními emocemi vlastními prostředky, a jednak jaké jsou možnosti další odborné podpory. Budou umět zvolit vhodné komunikační strategie při práci s klientem a budou tak umět posilovat pozitivní emoce u klientů.
 

Zahrada jako nástroj k aktivizaci uživatelů sociálních služeb

Datum konání:
04.11.2024
Lektor:
Mgr. Markéta Jindřichovská Brabencová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Účastníkům kurzu bude představena možnost využití terapeutické zahrady v zařízení. Obsahem kurzu bude dále začlenění zahradních aktivit do systému péče o klienty, kteří mají diagnostikované rehabilitační nebo terapeutické potřeby. Účastníci získají přehled, jak mohou využít možností terapeutických zahrad k podpoře běžného fungování (běžných denních aktivit) klientů v rámci ergoterapie. Dále se seznámí s potenciálem smyslových zahrad zaměřených na podporu pěti smyslů, vestibulárního systému a propriocepce v bezpečném a příjemném prostředí zahrady.

Základy manipulace a rehabilitace s klienty, škola zad

Datum konání:
01.11.2024
Lektor:
Bc. Milan Prudký
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Vzdělávací program je rozdělen na dvě části - teoretickou část a praktickou část. Teoretická část obsahuje podrobné informace o  základech rehabilitačního ošetřovatelství. Každá část je jasně prezentací vysvětlena a v některých kapitolách doplněna o fotografie. Každá kapitola je doplněna praktickými poznatky a informacemi z praxe. V rámci kurzu je vymezen pojem rehabilitačního ošetřovatelství, polohování klientů, pasivních pohybů, aktivních pohybů a kondičního cvičení, dále je probráno dechové cvičení, vertikalizace, nácvik chůze. V další části kurzu je objasněno, jak vést v rámci rehabilitačního ošetřovatelství klienty k soběstačnosti principem oboru ergoterapie a využití kompenzačních pomůcek. Součástí kurzu jsou i základní principy školy zad. Pro pečovatelský a ošetřovatelský personál je toto povědomí velice důležité, aby věděl, jak si při práci šetřit páteř a poradit si s nelehkou fyzickou prací při manipulaci s klienty. Tato část přechází již v praktickou část nazvanou manipulační techniky, kde bude za pomoci praktických ukázek vysvětleno účastníkům, jak správně a šetrně manipulovat s klienty. V praktické části si  techniky manipulace každý pracovník sám vyzkouší.

Revize vnitřních pravidel a postupů realizace sociální služby

Datum konání:
31.10.2024
Lektor:
Mgr. Tomáš Ergens DiS.
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Kurz seznámí účastníky s několika možnými pojetími, jak může poskytovatel sociálních služeb přistoupit ke kontrole správnosti a vhodnosti nastavení vnitřních pravidel u registrované sociální služby, stejně jako ke kontrole správnosti a vhodnosti stanovených a v praxi prováděných postupů při realizaci služby pracovníky sociální služby. Téma bude zasazeno do kontextu aktuálně platné legislativy (zákon o sociálních službách, vyhláška, kterou se provádějí některá ustanovení zákona o sociálních službách, občanský zákoník, zákoník práce a související), se zohledněním specifik různých typů sociálních služeb a potřeb subjektů podílejících se na systému poskytování sociálních služeb (uživatelé, pracovníci a poskytovatel sociální služby, MPSV, donátoři na lokální úrovni a spolupracující subjekty). Kurz pomůže pracovníkům uvědomit si význam kontroly a hodnocení souladu poskytování sociální služby s požadavky legislativy, potřebami osob, kterým je služba poskytovaná, a potřeby motivace pracovníků, kteří se na poskytování služby podílejí. Cílem je předat účastníkům základní strukturu, jak revidovat vnitřní pravidla a postupy a doporučit konkrétní techniky a postupy pro praxi použitelné v sociálních službách.

Komunikace nepříjemné zprávy

Datum konání:
29.10.2024
Lektor:
Mgr. Michal Žmolík
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz je primárně určen pro pracovníky sociálních služeb. Na kurzu si ukážeme praktické postupy, jak v sociálních organizacích komunikovat emočně nepříjemné zprávy, jakými jsou například různé druhy organizačních a personálních změn, sdělování kritiky a chyby svým kolegům či klientům a veškerá komunikace s klienty a jejich rodinnými příslušníky (stěhování do nového pokoje, nová pravidla pobytu, zhoršení zdravotního stavu, oznámení nepříjemné zprávy rodině apod.). Zdůrazníme si, na co v jednání a v komunikaci nezapomenout, aby příjemce negativní zprávy rozhovor zbytečně nezranil, a jak se vyhnout jeho akutní stresové reakci.  Komplexně si odkryjeme jednotlivé faktory, které mohou ovlivnit prožívání příjemce negativní zprávy. Objasníme si význam charakteru, postojů, sebehodnoty a sebevědomí v komunikaci nepříjemné zprávy u pracovníků sociálních služeb. Celkový přínos kurzu spočívá především k posílení sociálně-emočních kompetencí pracovníků sociální služby, s důrazem na posílení komunikačního sebevědomí v emočně zátěžových situacích v organizacích poskytujících sociální služby s cílem u nich předejít rozvoji syndromu vyhoření.

Rodina jako důležitá součást multidisciplinárního týmu

Datum konání:
25.10.2024
Lektor:
Bc. Zdeňka Beránková Juchelková
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Vzdělávací program se zaměřuje na problematiku spolupráce rodiny klienta-seniora s týmem pracovníků sociální služby. Východiskem pro pochopení podstaty daného tématu je seznámení účastníků s významem rodiny jako takové v životě každého jedince. Důraz je zde kladen na období stáří a na postavení seniora v rodině v době před využíváním sociální služby. Program je následně zaměřen na období, kdy se senior stává klientem sociální služby, a v čem spočívají rizika adaptačního procesu z pohledu všech zúčastněných. Dostatečný prostor je věnován samotné spolupráci rodiny s týmem pracovníků sociální služby. Vysvětleny jsou předpoklady pro vzájemnou spolupráci i problémové situace při komunikaci s rodinou. Pozornost je zaměřena na příčiny konfliktních situací mezi týmem pracovníků a rodinou a na řešení náročných situací. Vzdělávací program se věnuje také základnímu legislativnímu rámci v kontextu vůle rodiny versus vůle klienta-seniora.

Práce s rodinou klienta sociálních služeb

Datum konání:
24.10.2024
Lektor:
Mgr. Michaela Veselá
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:
  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka (sluchátka jsou lepší než reproduktory, protože nevytváří zvukovou vazbu a ozvěnu mezi mikrofonem a sluchátky, nerušíte tak ostatní) 
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Seminář odpovídá na otázky poskytovatelů sociálních služeb, kteří se setkávají s rozdílnými představami svých uživatelů a jejich rodin. Účastníci semináře získají nový pohled na práci s nespokojenou rodinou či uživatelem, který pod vlivem své rodiny nespolupracuje a stává se problémovým klientem. Upevní si znalosti technik řešení konfliktů a posílí své kompetence o nové pohledy na řešení problémů novými a alternativními způsoby práce s rodinou. Vymezí si základní pravidla pro práci s rodinou v rámci své sociální služby a naučí se pracovat se stížnostmi podanými ze strany rodiny, která není klientem služby.

Proměny stáří a gerontooblek

Datum konání:
23.10.2024
Lektor:
MgA. Bc. Lenka Čurdová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Zážitkový a interaktivní kurz Proměny stáří a GERONTOOBLEK je určen všem, kteří pracují se seniory nebo s osobami se zdravotním postižením. Při teoretické části přednášky se lektoři zaměřují především na psychosociální změny, které přicházejí ve stáří, nebo nemoci a na nejčastější psychické a sociální bariéry, se kterými se senior nebo osoba se zdravotním postižením setkává, a to jak v domácím prostředí, tak i v domovech pro seniory nebo jiné pobytové či ambulantní sociální službě. Teoretickou část lektoři poté aktivně propojí s praktickými ukázkami a sebezkušenostním zážitkem každého účastníka. Využívají k tomu GERONTOOBLEK (oblek stáří), který každému z nich dokonale navodí iluzi stáří nebo zdravotního znevýhodnění. Osobní prožitky poté převádí společně s lektory a ostatními účastníky formou skupinové práce do praxe poskytované sociální služby. Definují chyby, které si v kontaktu s klienty pracovník díky své plné síle a funkčnosti těla i smyslů často neuvědomí a které ovlivňují jejich přístup ke klientům a vztahy s nimi. Oblek je vybaven speciální zátěžovou vestou, zátěžemi na zápěstí a kotníky či ortézami, součástí jsou rukavice simulující stařecký třes. Stejně tak účastníci na kurzu pracují s omezením na úrovni smyslů, které jsou pro nás nejzásadnější - tedy zraku a sluchu (za pomoci speciálních brýlí a sluchátek). 

Demence v obrazech

Datum konání:
22.10.2024
Lektor:
Mgr. et Bc. Alena Sakařová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz Demence v obrazech patří v APSS ČR k nejfrekventovanějším. Důvody tak vysokého zájmu o tento kurz jsou tři: za prvé je téma kurzu poplatné současné době, obzvláště s ohledem na prognózu zvyšování se počtu osob žijících se syndromem demence ve světě tedy i v České republice, s tím souvisí i cílová skupina seniorů v systému sociálních služeb jako zcela dominantní a za třetí je u tohoto kurzu unikátní interaktivní metoda vzdělávání. Kurz je zaměřen na metody, přístupy v péči a pochopení potřeb člověka s demencí jak v institucionální tak domácí péči. Osm témat je zaměřeno na nejčastější úkony péče – hygiena, sebeobsluha, stravování, aktivizace, vycházky, stesk, spory a sexualita seniora. Pečující by měl mí povědomí o syndromu demence, o jednotlivých stádiích i schopnostech, dovednostech, kompetencích, které nemocnému zůstávají a ty podporovat. Je důležitá znalost potřeb člověka s demencí, a to na všech úrovních. Účastníci kurzu si postupně vybírají z 8 filmů, které simulují nejčastější situace, do kterých se pečovatelé dostávají při každodenní péči o osoby s demencí. Ke každé situaci jsou natočeny dvě varianty – nesprávný přístup a návrh správného řešení jak situaci například zvládnout. Instruktážní situaci jsou navíc výrazně podpořeny i teoretickým výkladem zaměřeným na problematiku demence, obzvláště pak Alzheimerovy nemoci - přednáška lektora včetně praktického vhledu do problematiky AN.

Konflikt a jeho řešení

Datum konání:
22.10.2024
Lektor:
Bc. Lucie Čmuchová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Vzdělávací program se zaměřuje na problematiku porozumění a zvládání konfliktu, se kterým se každý člověk setkává v pracovním i soukromém životě. Východiskem pro pochopení podstaty zvládání konfliktu je úvodní seznámení účastníků s obsahem dvou základních pojmů, které kromě pojmů dalších jsou základem této problematiky – jedná se o názorovou odlišnost a teorii řešení konfliktů, kde se vždy vychází z pozitivní hodnoty konfliktu. Se samotnou problematikou konfliktu se účastníci seznámí prostřednictvím dalších částí programu. Výklad o přínosu konfliktů s pozitivní hodnotou má přispět k odstranění předsudku, že konflikt je vždy něco špatného. Důraz je opakovaně kladen právě na tento aspekt z různých úhlů pohledu (např. využívání šancí, které konflikty nabízejí; vnímání konfliktu jako možnosti se v životě posunout dále). Program je zaměřen i na rozpoznání příznaků konfliktu, na seznámení účastníků se signály vedoucími ke konfliktu. Dostatečný prostor je věnován významu komunikace při řešení konfliktu, kdy si účastníci následně mají možnost v rámci řízené diskuse vyměňovat svoje zkušenosti s vlivem hlavně neverbální komunikace, efektivní zpětné vazby a aktivního naslouchání na vývoj konfliktu mezi dvěma jedinci. Nedílnou součástí programu je vysvětlení spojitosti mezi konfliktem a emocemi.

Aktivizační činnosti klientů s Alzheimerovou chorobou s praktickým nácvikem

Datum konání:
21.10.2024
Lektor:
Helena Žahourová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Aktivizace klientů s Alzheimerovou chorobou v zařízeních s pobytovými službami nebo i v domácím prostředí je nedílnou součástí jejich života, zvláště pro jeho smysluplnou náplň a pro co nejdelší zachování soběstačnosti seniorů. K pochopení jejich potřeb je nutné znát možnosti i omezení klientů s touto formou demence. Kurz seznamuje s problematikou a zároveň nabízí celou škálu činností trénujících soběstačnost, smysly, motoriku i kognitivní funkce.

Rodina jako důležitá součást multidisciplinárního týmu

Datum konání:
18.10.2024
Lektor:
Bc. Zdeňka Beránková Juchelková
Místo konání:
TC Academy s.r.o., Křenová 71, 602 00 Brno
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Vzdělávací program se zaměřuje na problematiku spolupráce rodiny klienta-seniora s týmem pracovníků sociální služby. Východiskem pro pochopení podstaty daného tématu je seznámení účastníků s významem rodiny jako takové v životě každého jedince. Důraz je zde kladen na období stáří a na postavení seniora v rodině v době před využíváním sociální služby. Program je následně zaměřen na období, kdy se senior stává klientem sociální služby, a v čem spočívají rizika adaptačního procesu z pohledu všech zúčastněných. Dostatečný prostor je věnován samotné spolupráci rodiny s týmem pracovníků sociální služby. Vysvětleny jsou předpoklady pro vzájemnou spolupráci i problémové situace při komunikaci s rodinou. Pozornost je zaměřena na příčiny konfliktních situací mezi týmem pracovníků a rodinou a na řešení náročných situací. Vzdělávací program se věnuje také základnímu legislativnímu rámci v kontextu vůle rodiny versus vůle klienta-seniora.

Virtuální realita - péče o klienta

Datum konání:
18.10.2024
Lektor:
MgA. Bc. Lenka Čurdová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1890 Kč / 2490 Kč

APSS ČR dlouhodobě připravuje takzvané unikátní kurzy, u kterých využívá především interaktivní metody, řadu netradičních pomůcek a mediálních výukových materiálů, za pomoci kterých mohou lektoři předávat to podstatné pro účastníky – praxi, nové metody práce v sociálních službách a aktuální informace. Účastníci tohoto kurzu se za pomoci brýlí virtuální reality stanou přímými aktéry poskytování péče v oblasti podávání jídla, zajištění hygieny a aktivizace seniora nebo osoby se zdravotním postižením. Kurz bude vhodný pro všechny formy a druhy sociálních služeb pro výše uvedené cílové skupiny, stejně tak i pro neformální pečovatele. Základ tohoto kurzu tvoří teoretický vhled do každodenních úkonů péče, avšak z pohledu člověka, který potřebuje podporu, pomoc a péči. Cílem tohoto kurzu je více se zaměřit na potřeby a očekávání pečované osoby, a to prostřednictvím vlastního prožitku. Při tomto kurzu bude využita technologie virtuální reality. Účastníci se stanou přímými aktéry poskytovaných úkonů a díky interaktivní zpětné vazbě získají jiný pohled na prováděné pečovatelské úkony. 

Pokojná smrt - akceptace a základy komunikace

Datum konání:
17.10.2024
Lektor:
Mgr. David Šourek
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Pracovníci sociálních služeb, zejména ve službách pobytových, se při své práci často setkávají se smrtí a umíráním. Nikdo se nemůžu na smrt zcela připravit. Se smrtí se nelze smířit ani jí ignorovat, je a bude součástí našich životů, je a bude součástí sociální péče. 
Pracovníci v sociálních službách musí se smrtí umět pracovat z několika různých pohledů či pozic. Sami se musí vyrovnávat a zpracovat skutečnost, že uživatelé sociálních služeb, o které pečují, odcházejí a umírají. Mlčet o tom či předstírat, že se to neděje, není řešením. Je ale i velmi důležité umět o smrti hovořit s uživateli, kteří „odcházejí“ je nutné mít znalosti a zkušenost jak hovořit s rodinnou. Jde o složitý a psychicky náročný proces, o kterém je nutné hovořit, kterému je nutné se naučit. 

Úvod do problematiky psychických poruch a problémů pro pracovníky sociálních služeb

Datum konání:
16.10.2024
Lektor:
PaedDr. Vladimír Šik, Ph.D.
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Téma problematiky psychických poruch a problémů je velmi široké a zorientovat se v něm, může být zvláště pro laika, velmi obtížné. Kurz umožňuje účastníkům lépe se zorientovat v oblasti psychiatrie a psychických nemocí, kterých bohužel v dnešní uspěchané době neustále přibývá. Účastníci se seznámí s rozdělením, projevy, terapií a přístupem k lidem s duševní chorobou. Budou vedeni k porozumění lidem s duševním onemocněním, jejich potřebám, omezením i možnostem a vyvarovat se takzvané stigmatizaci.

Standardy kvality sociálních služeb

Datum konání:
16.10.2024
Lektor:
Ing. Bc. Jan Sembdner
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Cílem kurzu je poskytnout posluchačům aktuální vzdělávací obsah jako součást celoživotního vzdělávání sociálních pracovníků a pracovníků v sociálních službách dle požadavku Zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách a provést je standardy kvality sociálních služeb. Cílem kurzu je taktéž seznámit účastníky s aktuální právní úpravou, s obsahem, se zásadami řádného vedení povinné dokumentace poskytovatele sociálních služeb a poskytnout jim možnosti přímé konzultace jejich stávajících zpracovaných dokumentů formou skupinové práce.

Konflikt a jeho řešení

Datum konání:
15.10.2024
Lektor:
Bc. Lucie Čmuchová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Vzdělávací program se zaměřuje na problematiku porozumění a zvládání konfliktu, se kterým se každý člověk setkává v pracovním i soukromém životě. Východiskem pro pochopení podstaty zvládání konfliktu je úvodní seznámení účastníků s obsahem dvou základních pojmů, které kromě pojmů dalších jsou základem této problematiky – jedná se o názorovou odlišnost a teorii řešení konfliktů, kde se vždy vychází z pozitivní hodnoty konfliktu. Se samotnou problematikou konfliktu se účastníci seznámí prostřednictvím dalších částí programu. Výklad o přínosu konfliktů s pozitivní hodnotou má přispět k odstranění předsudku, že konflikt je vždy něco špatného. Důraz je opakovaně kladen právě na tento aspekt z různých úhlů pohledu (např. využívání šancí, které konflikty nabízejí; vnímání konfliktu jako možnosti se v životě posunout dále). Program je zaměřen i na rozpoznání příznaků konfliktu, na seznámení účastníků se signály vedoucími ke konfliktu. Dostatečný prostor je věnován významu komunikace při řešení konfliktu, kdy si účastníci následně mají možnost v rámci řízené diskuse vyměňovat svoje zkušenosti s vlivem hlavně neverbální komunikace, efektivní zpětné vazby a aktivního naslouchání na vývoj konfliktu mezi dvěma jedinci. Nedílnou součástí programu je vysvětlení spojitosti mezi konfliktem a emocemi.

Praktický průvodce individuálním plánováním zejména v pečovatelských službách

Datum konání:
15.10.2024
Lektor:
Mgr. Marie Jarošová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz je určený zejména pro pečovatele a pečovatelky (pracovníky v sociálních službách) a sociální pracovníky, a to zejména v pečovatelských službách, ale i v dalších službách sociální péče. Navazuje na vědomosti získané v primárním vzdělávání či v rekvalifikačním kurzu. Kurz umožní jeho účastníkům propojit teorii s praxí prostřednictvím odkazů na konkrétní příklady ze života poskytovatelů. Umožní jim nahlédnout na individuální plánování z jiného úhlu, který jim přinese při plánování velkou úlevu a pochopení, proč vlastně plánovat. Pochopí, co jsou osobní cíle, jak je zjišťovat, jaká vazba existuje mezi nepříznivou sociální situací a osobními cíli, jak zjišťovat potřeby, schopnosti a možnosti uživatele tak, aby na základě těchto znalostí mohl naplánovat s uživatelem průběh péče a vytvořit tak smysluplný individuální plán. Na příkladech je rovněž ukázáno, jak má vypadat hodnocení průběhu služby a naplňování osobních cílů. Dále je na příkladech z praxe poukázáno, jaká specifika platí pří plánování u uživatelů s demencí, s dalším zdravotním postižením, jak plánovat u uživatelů omezených ve svéprávnosti. Cílem kurzu je, aby v závěru účastníci mohli s úlevou říci, „vždyť plánování je tak jednoduché a přirozené!“

Praktický průvodce individuálním plánováním zejména v pečovatelských službách

Datum konání:
14.10.2024
Lektor:
Mgr. Lucie Hanáčková Bicková
Místo konání:
TC Academy s.r.o., Křenová 71, 602 00 Brno
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz je určený zejména pro pečovatele a pečovatelky (pracovníky v sociálních službách) a sociální pracovníky, a to zejména v pečovatelských službách, ale i v dalších službách sociální péče. Navazuje na vědomosti získané v primárním vzdělávání či v rekvalifikačním kurzu. Kurz umožní jeho účastníkům propojit teorii s praxí prostřednictvím odkazů na konkrétní příklady ze života poskytovatelů. Umožní jim nahlédnout na individuální plánování z jiného úhlu, který jim přinese při plánování velkou úlevu a pochopení, proč vlastně plánovat. Pochopí, co jsou osobní cíle, jak je zjišťovat, jaká vazba existuje mezi nepříznivou sociální situací a osobními cíli, jak zjišťovat potřeby, schopnosti a možnosti uživatele tak, aby na základě těchto znalostí mohl naplánovat s uživatelem průběh péče a vytvořit tak smysluplný individuální plán. Na příkladech je rovněž ukázáno, jak má vypadat hodnocení průběhu služby a naplňování osobních cílů. Dále je na příkladech z praxe poukázáno, jaká specifika platí pří plánování u uživatelů s demencí, s dalším zdravotním postižením, jak plánovat u uživatelů omezených ve svéprávnosti. Cílem kurzu je, aby v závěru účastníci mohli s úlevou říci, „vždyť plánování je tak jednoduché a přirozené!“

Vývojové trauma - paměť těla a přítomnost

Datum konání:
14.10.2024
Lektor:
Mgr. Kristýna Farkašová
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1790 Kč / 2190 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení
Co vše může spadat pod vývojové trauma? Proč někdy není snadné ho rozpoznat?
Co se děje s pamětí lidí, kteří prošli vývojovým traumatem? Čemu je dobré rozumět?
Jak je možné, že někdo tvrdí, že to co se mu stalo, ani nestojí za řeč a přitom prošel vývojovým traumatem? 
Proč jsou někteří lidé zcela odpojení, jiní nadměrně závislí na přání druhých lidí a jiní jdou do agrese, vzdoru nebo zažívají paralýzu strachem?
Od kdy jsme si vědomi počitků, vjemu svého těla? Proč je důležité se do těla navracet? A jak bych s takovou věcí mohl/a začít?
Jak mám reagovat na člověka, o kterém vím, že prošel vývojovým traumatem?
Co můžu čekat? Jaká je zkušenost lidí z praxe? Je možné žít dobrý život, i prožití vývojového traumatu? Je možné projít vývojovým traumatem v dospělém věku?
Kterých aspektů si potřebuju být vědom/a, když pracuji s klienty, z nichž většina si prošla vývojovým traumatem?
 
Kurz směruje k navýšení možnosti zvládnout to, co je reálné - k porozumění základních principů u dlouhodobého doprovázení. Kdy to, co jsme schopni obsáhnout po jednodenním kurzu v tématu vývojového traumatu, nepřeceňujeme, zároveň využíváme takový způsob podpory, který našim klientům může umožnit vejít v příjemný kontakt se sebou samým nebo s druhým člověkem. Tipy k režimu, k dobré péči o sebe sama.
 

Posilování aktivity u imobilních klientů

Datum konání:
11.10.2024
Lektor:
Mgr. Věra Adamová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Na tento seminář si prosím každý přineste karimatku.
 
Kurz přináší vhled do problematiky práce s imobilním klientem, který je dlouhodobým upoutáním na lůžko ohrožen imobilizačním syndromem. V teoretické části se účastníci seznámí s projevy a důsledky tohoto syndromu. Tyto důsledky mají dopad na všechny systémy v těle včetně psychiky. Posluchači se seznámí s jednoduchými tělesnými aktivizačními technikami, které mohou provádět v rámci hygieny, oblékání nebo samostatně v rámci aktivizace klienta.
V druhé části kurzu tyto techniky uvedeme do praxe. Frekventanti si navzájem ve dvojicích vyzkouší, jaké to je, být v roli imobilního klienta a jaká je závislost na pomoci pracovníka v sociální péči. Také se naučí jednoduché sestavy dechových, pasivních a aktivních technik, kterými mohou klienta motivovat alespoň k pohybu v lůžku.
Nedílnou součástí je individuální a specifický způsob vzájemné komunikace. Prioritou je empatický přístup ke klientovi se zhodnocením jeho možností, dovedností a rozsahu pohybu.
 

Manipulativní jednání a jak se mu bránit

Datum konání:
11.10.2024
Lektor:
Mgr. Bc. Jaroslava Chaloupková
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Obsah kurzu je zaměřen na všechny, kteří se při své práci setkávají s nátlakovým chováním a manipulací ať již ze strany klientů sociálních služeb, kolegů či dalších lidí, s kterými přicházejí při výkonu svého povolání do kontaktu. Účastníci získají základní informace o tom, co jsou to nátlakové metody a nátlakové chování, jak se projevuje manipulace a jak se proti takovému chování bránit. Kurz je zaměřen jak na teoretické znalosti v dané problematice, tak na získání praktických dovedností, které jsou nezbytnou součástí kvalitního poskytování sociálních služeb. Kurz je veden interaktivní formou, doplněný kazuistikami z oblasti sociálních služeb a nácvikem modelových situací.

Jak zvýšit sebevědomí svoje, svých kolegů a klientů

Datum konání:
10.10.2024
Lektor:
Mgr. Roman Pešek
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz se zaměřuje na vymezení pojmu sebevědomí, jak a podle čeho se pozná přiměřeně sebevědomý člověk, jak přemýšlí, jak zachází se svými emocemi. Jaké vlivy sebevědomí utváří (geny, výchovné vlivy, různé životní zážitky) a jakými způsoby nízké sebevědomí posilovat. 

Komunikace v obrazech se zaměřením na osoby s demencí

Datum konání:
09.10.2024
Lektor:
Mgr. et Bc. Alena Sakařová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1790 Kč / 1990 Kč

Komunikace, navazování kontaktů a důvěrného vztahu mezi pečujícím personálem a uživateli sociálních služeb jsou základem kvalitně poskytované sociální služby. Komunikace se však neomezuje jen na rozhovor, vyprávění, sdělování nebo přijímání informací, ale zahrnuje vše, co člověk činí a jak to činí. Správná komunikace je nezbytným předpokladem pro rozpoznávání a uspokojování potřeb uživatele služby, pro jeho spokojený a kvalitní život, stejně tak jako pro dobrou a přínosnou spolupráci s rodinou či blízkými uživatele. Všeobecně se ví, že za nespokojeností uživatele stojí nevhodně zvolený přístup pečujícího personálu. V rámci tohoto kurzu se absolvent seznámí s praktickou komunikací s osobami s demencí, a to ve všech třech složkách – verbální, neverbální a paraverbální. Osvojí si takové techniky, které podpoří sociální interakci s uživatelem s demencí, obzvláště pak v té fázi demence, kdy uživatel přestává rozumět slovům. Kurz je určen pro profesionální pečovatele v DS, DZR, DOZP, PS, OS a dalších sociálních službách pečujících o osoby s demencí. Kurz je vhodný i pro neformální pečovatele. Kurz bude veden osvědčenou, interaktivní formou výuky v APSS ČR. Účelem kurzu bude zabývat se častými komunikačními situacemi, do kterých se pečovatelé dostávají. Vedle teoretické části budou účastníci pracovat s instruktážními filmy simulujících komunikaci pečovatele s uživatelem. Pro účastníky je přínosná zvolená výuková metoda postavená na teoretickém základu spojeném s krátkými filmy.

Jak stres ovlivňuje tělo a jak s tím pracovat

Datum konání:
03.10.2024
Lektor:
Ing. Jiří Horatlík
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Zátěžové situace v pracovním prostředí sociální sféry kladou dlouhodobé a vysoké nároky na lidské tělo pracovníků. Vzdělávací program prostřednictvím teoretických i praktických bloků seznamuje účastníky s definicemi a druhy stresu, a jeho projevy na lidský organismus. Zvláštní pozornost je věnována pohybovému systému a jeho citlivosti k stresu. Účastníci se seznámí se stresovými reakcemi pohybového aparátu a se změnami postavení a funkcionalitou jednotlivých částí lidského těla vystaveného dlouhodobému stresu tak, aby dokázali předcházet závažnějším dopadům této zátěže na lidské tělo. Dále se učí identifikovat příznaky únavy a strategie pro efektivní odpočinek, aby minimalizovali negativní vliv stresu na své tělo, a to včetně praktických dovedností, mezi které patří např. relaxační a meditační techniky, dechové i tělesné cvičení, automasáže a ergonomie pracovního místa. Kurz je navržen tak, aby účastníky vybavil znalostmi a dovednostmi potřebnými k identifikaci, prevenci a správě stresu zejména ve spojitosti s pohybovým aparátem, s důrazem na konkrétní potřeby pracovníků v sociální sféře.

Komunikace v obtížných situacích

Datum konání:
02.10.2024
Lektor:
Mgr. Petra Macková
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:
  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka (sluchátka jsou lepší než reproduktory, protože nevytváří zvukovou vazbu a ozvěnu mezi mikrofonem a sluchátky, nerušíte tak ostatní) 
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Vzdělávací program se zaměřuje na problematiku komunikace v sociálních službách v souvislosti se situacemi, které mohou být obtížné jak pro klienty, tak i pro pracovníky. Východiskem pro pochopení podstaty zvládnutí komunikačně náročné situace je úvodní seznámení účastníků se základními druhy komunikace – verbální, neverbální a sociální – a s jejich vzájemným propojením. Důraz je kladen na význam neverbální komunikace při kontaktu hlavně se seniory a s klienty se zdravotním postižením. Podrobnější vysvětlení pojmů efektivní komunikace a aktivní naslouchání má přispět k uvědomění si důležitosti těchto zásad při komunikaci mezi lidmi obecně. Důraz je opakovaně ve všech modulech programu kladen na lidský vztah mezi klientem a pracovníkem. Vysvětleny jsou komunikační styly a vliv osobnosti na komunikaci. Dostatečný prostor je věnován komunikačním bariérám a jejich vlivu na komunikaci s klienty, kteří jsou znevýhodněni věkem a zdravotním stavem. Nedílnou součástí programu je vysvětlení spojitosti mezi komunikací v obtížné situaci a emocemi. Pozornost je zaměřena na témata obtížných rozhovorů (např. smrt, sex, domácí násilí), která komunikaci ovlivňují, ale i na existenci každodenních obtížných situací a jejich zvládání. Vzdělávací program se věnuje také možným postojům pracovníka k danému tématu a jeho chování v dané situaci. Účastníci se formou rozboru kazuistik seznámí s možnostmi řešení konkrétních obtížných situací. 

Sociální pracovník a etika sociální práce

Datum konání:
01.10.2024
Lektor:
Tomáš Kodiš
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

V sociálních službách stále chybí dostatečný rozměr etiky práce se zaměřením na individualitu uživatele, jeho potřeby a hodnoty. V mnoha sociálních službách stále dochází k paušalizaci poskytované péče, sociální pracovníci dostatečně nezohledňují osobnost uživatele, často dochází k zpochybňování očekávané kvality sociální služby. V tomto případě může vznikat v sociálních službách řada etických otázek a dilemat. Tento kurz je tedy zaměřen na podporu etického vnímání sociálních pracovníků a jejich kompetence řešit etická dilemata, na která pravidelně ve své každodenní praxi narážejí. Závazek k respektování etiky sociální práce je základním aspektem kvality výkonu sociální práce. Etické povědomí je zásadní a neoddělitelnou součástí profesní činnosti každého sociálního pracovníka.

Úvod do vzpomínkových aktivit aneb Kufr plný vzpomínek

Datum konání:
25.09.2024
Lektor:
Bc. Renata Kratochvílová Křemenová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Vzdělávací program se zaměřuje na využití vzpomínkových aktivit při práci se seniory a lidmi s demencí v sociálních službách. Důležitým východiskem pro pochopení významu práce se vzpomínkami je seznámení účastníků s obsahem základních pojmů a souvislostmi mezi nimi: vzpomínky, vzpomínání a jeho funkce a druhy, role osobnosti člověka v procesu vzpomínání, rozdíl mezi vzpomínkovými aktivitami a reminiscenční terapií, druhy vzpomínkových aktivit, přístupy k využívání vzpomínek při práci se seniory, význam a efekt vzpomínkových aktivit při práci s danou cílovou skupinou. Vzpomínky obecně jsou přirozenou součástí života každého člověka a u seniorů a lidí s demencí nabývají obzvlášť důležitého významu. Efekt vzpomínkových aktivit je u nich podmíněn správným přístupem pracovníků, kteří klienty při těchto aktivitách doprovázejí. Důraz je kladen na období adaptačního procesu, na přirozenost, na lidský přístup a rovnocenný vztah mezi klientem a pracovníkem. Program umožňuje účastníkům navzájem si předávat zkušenosti s danou aktivitou a na základě konkrétních kazuistik navrhnout možnosti řešení daných situací s cílem zkvalitnit přístup ke klientovi tak, aby spokojenost byla jak na straně klienta, tak i pracovníka. Nedílnou součástí je i vysvětlení rizik spojených s realizací vzpomínkových aktivit a seznámení s možnostmi, jak jim předcházet. Součástí vzdělávacího programu je také praktická část, která je zaměřena především na výběr klientů vhodných pro aktivity spojené se vzpomínáním,

Virtuální realita - demence

Datum konání:
23.09.2024
Lektor:
PhDr. Mgr. Jakub Jestřáb MBA
Místo konání:
Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace, Opavská 4472/76, 708 00 Ostrava - Poruba
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1890 Kč / 2490 Kč

  • Jak demence ovlivňuje mozek a osobnost člověka – výklad s použitím názorného instruktážního filmu.
  • Virtuální realita – vlastní prožitek účastníka, pohled na svět očima člověka s demencí.
  • Diskuze nad vlastními prožitky, vhled do potřeb člověka s demencí.
  • Praktická doporučení vedoucí k podpoře spolupráce mezi pečovateli v pobytových sociálních službách i v domácím prostředí a směřující k jistotě a bezpečí osoby s demencí i samostatných pečovatelů.

Kapacita kurzu je naplněna.
    Pozvánka
Chci být informován/a o dalším termínu

Manipulativní jednání a jak se mu bránit

Datum konání:
20.09.2024
Lektor:
Mgr. Bc. Jaroslava Chaloupková
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Obsah kurzu je zaměřen na všechny, kteří se při své práci setkávají s nátlakovým chováním a manipulací ať již ze strany klientů sociálních služeb, kolegů či dalších lidí, s kterými přicházejí při výkonu svého povolání do kontaktu. Účastníci získají základní informace o tom, co jsou to nátlakové metody a nátlakové chování, jak se projevuje manipulace a jak se proti takovému chování bránit. Kurz je zaměřen jak na teoretické znalosti v dané problematice, tak na získání praktických dovedností, které jsou nezbytnou součástí kvalitního poskytování sociálních služeb. Kurz je veden interaktivní formou, doplněný kazuistikami z oblasti sociálních služeb a nácvikem modelových situací.

Jak zvýšit sebevědomí svoje, svých kolegů a klientů

Datum konání:
19.09.2024
Lektor:
Mgr. Roman Pešek
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Kurz se zaměřuje na vymezení pojmu sebevědomí, jak a podle čeho se pozná přiměřeně sebevědomý člověk, jak přemýšlí, jak zachází se svými emocemi. Jaké vlivy sebevědomí utváří (geny, výchovné vlivy, různé životní zážitky) a jakými způsoby nízké sebevědomí posilovat. 

Sociální pracovník manažerem

Datum konání:
18.09.2024
Lektor:
Ing. Daniela Lusková MPA, MHA
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
112
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
16900 Kč / 16900 Kč

Záměrem kurzu je upevnit roli sociálních pracovníků ve vybraných tématech sociální práce v sociálních službách a posílit jejich profesní kompetence a praktické dovednosti. Účastníkům se dostane nejen špičkové výuky, ale také kvalitních vzdělávacích materiálů a podpory lektorů po celou dobu kurzu.

Celkový rozsah akreditovaného kurzu je 112 hodin. Z toho 64 hodin je realizováno distanční (on-line) a 48 hodin prezenční formou.

Platba kurzu bude rozdělena do 2 splátek (první v roce 2024, druhá v roce 2025).

Prezenční  výuka (6 dní):

Místo konání: Centrum univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor, vždy od 9.00 hodin

Téma Datum
Marketing sociální služby 18.09.2024
Jak se připravit na inspekci a obhájit dobou praxi sociální služby 19.09.2024
Ochrana práv a omezování osobní svobody včetně pohybu klienta sociální služby 2025
Hodnocení kvality a efektivity socální služby 2025
Role sociálního pracovníka v praxi individuálního plánování sjednané sociální služby 2025
Závěrečné kolokvium 2025

 

On-line výuka (8 dní): vždy od 8 hodin

Vybavení: počítač, kamera, mikrofon, sluchátka anebo reproduktory

 

Financování sociální služby prostřednictvím více zdrojů - online 07.10.2024
Interní předpisy poskytovatele sociální služby - online 05.11.2024
Vedení týmu sociální služby v náročné situaci - online 26.11.2024
Multidisciplinární týmy v sociální práci v sociálních službách - online 09.12.2024
Stanovování krátkodobých a dlouhodobých cílů sociální služby - online 2025
Uplatnění manažerských dovedností v praxi - online 2025
Právo na přiměřené riziko klienta sociální služby - online 2025
Projev vážně míněného nesouhlasu v pobyt. sl. v praktické rovině z pohledu poskytovatele - online 2025

 

Jak lépe komunikovat v pomáhajících profesích

Datum konání:
26.06.2024
Lektor:
Mgr. Tomáš Ergens DiS.
Místo konání:
TC Academy s.r.o., Křenová 71, 602 00 Brno
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Téma bude zasazeno do kontextu různých typů služeb a různých oblastí podpory klientů služeb. Kurz pomůže všem pracovníkům vědomě volit vhodné strategie komunikace s klienty pro dosažení cílů služby a změny nepříznivé situace. Pozornost bude věnována zodpovědnosti za plnění cílů služby, sebereflexi vlastních komunikačních strategií, osobnostním bariérám v efektivitě komunikace a zkušenostem z praxe.

Aktivizační činnosti klientů s Alzheimerovou chorobou s praktickým nácvikem

Datum konání:
25.06.2024
Lektor:
Helena Žahourová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Aktivizace klientů s Alzheimerovou chorobou v zařízeních s pobytovými službami nebo i v domácím prostředí je nedílnou součástí jejich života, zvláště pro jeho smysluplnou náplň a pro co nejdelší zachování soběstačnosti seniorů. K pochopení jejich potřeb je nutné znát možnosti i omezení klientů s touto formou demence. Kurz seznamuje s problematikou a zároveň nabízí celou škálu činností trénujících soběstačnost, smysly, motoriku i kognitivní funkce.

Komunikace v obrazech se zaměřením na osoby s demencí

Datum konání:
25.06.2024
Lektor:
Mgr. Bc. Andrea Tajanovská DiS.
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:
  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka (sluchátka jsou lepší než reproduktory, protože nevytváří zvukovou vazbu a ozvěnu mezi mikrofonem a sluchátky, nerušíte tak ostatní) 
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Komunikace, navazování kontaktů a důvěrného vztahu mezi pečujícím personálem a uživateli sociálních služeb jsou základem kvalitně poskytované sociální služby. Komunikace se však neomezuje jen na rozhovor, vyprávění, sdělování nebo přijímání informací, ale zahrnuje vše, co člověk činí a jak to činí. Správná komunikace je nezbytným předpokladem pro rozpoznávání a uspokojování potřeb uživatele služby, pro jeho spokojený a kvalitní život, stejně tak jako pro dobrou a přínosnou spolupráci s rodinou či blízkými uživatele. Všeobecně se ví, že za nespokojeností uživatele stojí nevhodně zvolený přístup pečujícího personálu. V rámci tohoto kurzu se absolvent seznámí s praktickou komunikací s osobami s demencí, a to ve všech třech složkách – verbální, neverbální a paraverbální. Osvojí si takové techniky, které podpoří sociální interakci s uživatelem s demencí, obzvláště pak v té fázi demence, kdy uživatel přestává rozumět slovům. Kurz je určen pro profesionální pečovatele v DS, DZR, DOZP, PS, OS a dalších sociálních službách pečujících o osoby s demencí. Kurz je vhodný i pro neformální pečovatele. Kurz bude veden osvědčenou, interaktivní formou výuky v APSS ČR. Účelem kurzu bude zabývat se častými komunikačními situacemi, do kterých se pečovatelé dostávají. Vedle teoretické části budou účastníci pracovat s instruktážními filmy simulujících komunikaci pečovatele s uživatelem. Pro účastníky je přínosná zvolená výuková metoda postavená na teoretickém základu spojeném s krátkými filmy.

Vyjednávání podmínek smlouvy a dojednání cíle spolupráce

Datum konání:
25.06.2024
Lektor:
Mgr. Magdaléna Hejlová
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:
  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka (sluchátka jsou lepší než reproduktory, protože nevytváří zvukovou vazbu a ozvěnu mezi mikrofonem a sluchátky, nerušíte tak ostatní) 
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Vzdělávací program podpoří sociální pracovníky, aby s klienty pracovali efektivněji, zvláště ve fázi č. 4 případové sociální práce. Zdokonalí si dovednosti nutné pro úspěšné zvládnutí jednotlivých fází případové práce, které se cyklicky prolínají. Prakticky budou rozvíjet sebereflexi nutnou pro odlišení práce kontrolní a pomocné. Zjistí, jak s klientem mapovat jeho potřeby a očekávání, jak definovat cíle a zplnomocnit klienta k jejich řešení, jak stanovit potřebnou míru podpory. V praktických nácvicích rozšíří schopnosti efektivních rozhovorů nutných pro dojednání cílů, stanovení zakázky a kroků nutných pro řešení nepříznivé sociální situace.

Značka kvality v sociálních službách - informační seminář pro zájemce

Datum konání:
24.06.2024
Lektor:
Ing. Karel Vostrý MBA
Místo konání:
UZS ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00 Praha 4
Počet hodin:
4
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
490 Kč / 590 Kč

​Kvalita života je pojem složitý, široký a do jisté míry i subjektivní. Nástrojů k měření kvality existuje celá řada, základním principem systému Značka kvality je však kvalita z pohledu uživatele služby. Značka kvality napomáhá seniorům, osobám se zdravotním postižením a jejich blízkým se zorientovat v široké nabídce sociálních služeb podobným způsobem, jaký je všeobecně znám například z hotelnictví, tedy že kvalitu zařízení předurčuje počet udělených hvězd.

Zvládání problémových situací zejména v pečovatelských službách

Datum konání:
18.06.2024
Lektor:
Ing. Renata Kainráthová
Místo konání:
TC Academy s.r.o., Křenová 71, 602 00 Brno
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz je zaměřený na praktické zvládání problémových situací v souladu s legislativními normami, standardy kvality a právy osob, které pracovníci řeší v rámci poskytování zejména terénních služeb sociální péče, ale mnohá témata jsou průřezová napříč všemi typy služeb. Jedná se o rizikové oblasti, se kterými se většina pracovníků setkává a na které hledá odpovědi. Témata budou doplňována a řešena aktivně v průběhu kurzu na základě problémových situací vnesených účastníky

Úvod do problematiky psychických poruch a problémů pro pracovníky sociálních služeb

Datum konání:
14.06.2024
Lektor:
PaedDr. Vladimír Šik, Ph.D.
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Téma problematiky psychických poruch a problémů je velmi široké a zorientovat se v něm, může být zvláště pro laika, velmi obtížné. Kurz umožňuje účastníkům lépe se zorientovat v oblasti psychiatrie a psychických nemocí, kterých bohužel v dnešní uspěchané době neustále přibývá. Účastníci se seznámí s rozdělením, projevy, terapií a přístupem k lidem s duševní chorobou. Budou vedeni k porozumění lidem s duševním onemocněním, jejich potřebám, omezením i možnostem a vyvarovat se takzvané stigmatizaci.

Vztek při práci s klientem aneb Zvládání agrese klientů i vlastní

Datum konání:
13.06.2024
Lektor:
PhDr. Mgr. Jakub Jestřáb MBA
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz si klade za cíl seznámit jeho frekventanty s problematikou vzteku a agresivního chování tak, aby po jeho absolvování nejen uměli rozpoznat a adekvátně reagovat na agresivní chování klientů, ale aby si také byli vědomi projevů vlastního vzteku a uměli s ním konstruktivně zacházet. 

V první části kurzu se účastníci seznámí s příčinami, jednotlivými druhy a fázemi agresivního chování. Budou vedeni k tomu, aby vztek a hněv chápali jako přirozené lidské emoce, se kterými je ale dobré naučit se zacházet adekvátně situaci. 
V navazující praktické části se účastníci pomocí modelování rozhovorů naučí, jak dobře komunikovat s klientem, který se chová agresivně.  
Během celého kurzu bude dostatečný prostor pro reflexi vlastního vzteku a agrese.  Účastníci si zmapují, které situace v nich vyvolávají zlost a vztek, naučí se, jak s vlastními negativními pocity pracovat a jak provádět účinnou psychohygienu.

Hodnocení a motivace pracovníků sociálních služeb

Datum konání:
11.06.2024
Lektor:
Mgr. Petra Macková
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Cílem kurzu je předat účastníkům znalosti a dovednosti potřebné k úspěšnému zvládnutí všech činností spojených s moderními trendy řízení lidských zdrojů v sociálních službách a zaměřit se především na oblast motivování zaměstnanců ke kvalitě poskytované služby, a to na všech úrovních a úsecích organizace. Ve všech formách sociálních služeb stále dochází k časté fluktuaci zaměstnanců, která bývá způsobena jejich nedostatečnou podporou a péčí o ně. Lektoři seznámí účastníky s metodami a moderními trendy v oblasti řízení, delegování, motivaci, hodnocení, rozvoji zaměstnanců a procvičí je ve vedení motivačního a hodnotícího rozhovoru jako podpůrného nástroje využívajícího zpětné vazby. Podstatná část kurzu bude zaměřena na praktické provádění hodnocení a motivaci pracovníků, a to s důrazem na individuální, ale i spravedlivý přístup ke všem zaměstnancům. Cílem kurzu je předat účastníkům takové informace, které je podpoří v udržení si kvalitních zaměstnanců v sociální službě prostřednictvím rozvojových a motivačních programů. Dílčím cílem kurzu je seznámit účastníky s obecnými motivátory a jejich individuálním vyžívání. 

Zvládání problémových situací zejména v pečovatelských službách

Datum konání:
10.06.2024
Lektor:
Ing. Renata Kainráthová
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:
  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka (sluchátka jsou lepší než reproduktory, protože nevytváří zvukovou vazbu a ozvěnu mezi mikrofonem a sluchátky, nerušíte tak ostatní) 
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Kurz je zaměřený na praktické zvládání problémových situací v souladu s legislativními normami, standardy kvality a právy osob, které pracovníci řeší v rámci poskytování zejména terénních služeb sociální péče, ale mnohá témata jsou průřezová napříč všemi typy služeb. Jedná se o rizikové oblasti, se kterými se většina pracovníků setkává a na které hledá odpovědi. Témata budou doplňována a řešena aktivně v průběhu kurzu na základě problémových situací vnesených účastníky

Kapacita kurzu je naplněna.
    PozvánkaDalší termín semináře je 25.11.2024

Základy práce s riziky při poskytování sociálních služeb

Datum konání:
07.06.2024
Lektor:
Bc. Jan Syrový
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Cílem vzdělávacího programu Základy práce s riziky při poskytování sociálních služeb je zvýšit kompetence pracovníků poskytovatelů sociálních služeb v oblasti rizik při poskytování sociálních služeb. Účastníci získají přehled o odpovědnosti za škodu z hlediska aktuální legislativy. Vzdělávací program je naučí orientovat se v procesu práce s rizikem, včetně optimálního postupu při vypracování plánů rizik pro jednotlivé uživatele. Účastníci se dozví, proč je důležité zajištění záznamů o práci s riziky, jak souvisí ošetření rizik a ochrana práv uživatelů. Vzdělávací program poskytne základní orientaci v problematice práce s riziky tak, aby účastníci věděli, jak postupovat při ošetření rizik s cílem zajistit na jedné straně ochranu uživatelů (jejich zdraví, života, majetku), na straně druhé ochránit základní lidská práva a svobody uživatelů.

Jejda, už Vám zase zaskočilo, paní Tichá! aneb Výživa u klientů s demencí

Datum konání:
06.06.2024
Lektor:
Ing. Mgr. Jitka Jirků
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!
Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:
  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka (sluchátka jsou lepší než reproduktory, protože nevytváří zvukovou vazbu a ozvěnu mezi mikrofonem a sluchátky, nerušíte tak ostatní) 
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení
 
Kurz pojednává o možnostech podávání stravy seniorům s Alzheimerovou demencí, kteří jsou ohroženi poruchami výživy. Cílem kurzu je charakterizovat onemocnění a přiblížit účastníkům kurzu jednotlivé fáze onemocnění a poruchy výživy v jednotlivých stádiích. Dále se zaměříme na specifika připravované a podávané stravy u těchto seniorů, kulturu stolování a možnostech doplňkové stravy. Účastníci kurzu si budou moci vyzkoušet způsoby podávání stravy tak, aby pro klienta bylo podávání jídla nejen základní lidskou potřebou, ale také radostí.
 

Kvalifikační kurz pro pracovníky v sociálních službách - ONLINE

Datum konání:
06.06.2024
Lektor:
lektorů Kolektiv
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
6900 Kč / 7500 Kč

Teoretická výuka probíhá ve 13 školicích dnech. Termíny najdete v pozvánce. Závěrečný test bude v termínu 11. 09. 2024. ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

 

Praxe zajištěna u stávajícího zaměstnavatele účastníků kurzu (uzavřena smlouva o výkonu odb. praxe). Pokud účastník není zaměstnaný u poskytovatele sociálních služeb, zajistí si praxi sám v místě bydliště

Využití asistivních technologií v sociálních službách - základní kurz

Datum konání:
05.06.2024
Lektor:
Ing. Kristýna Hejdová, Mgr. Viktor Kubát, MBA
Místo konání:
Regionální Centrum asistivních technologií a sociální telemedicíny Praha, Jugoslávských partyzánů 1580/3, 1600 Praha
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1950 Kč / 2550 Kč

Základní kurz využívání asistivních technologií (dále jen „AT“) v sociálních službách jako nástroj ke zvýšení kvality života je navržen tak, aby lidem poskytl povědomí a základní znalosti o AT, které jsou k dispozici pro podporu osob s nejrůznějšími druhy omezení včetně kognitivních potíží, ale i pro prevenci a pro ty, kteří se o znevýhodněné osoby starají. Jedná se v rámci ČR o zcela jedinečný prakticky vedený prezenční vzdělávací kurz, který je zaměřen na implementaci a využívání AT. Kurz je realizován v regionálních Centrech Dohledu na dosah a nabízí tak jedinečnou příležitost interaktivního vzdělávání pod vedením odborných lektorů. Kurz pokrývá řadu dostupných AT, účel a efektivitu AT a také to, jaký pozitivní dopad mohou mít AT na pohodu a kvalitu života jednotlivců a jejich pečovatelů. Vysvětluje, jak přistupovat k moderním technologiím, jak s nimi nakládat a podporovat pozitivní vztah k zavádění inovativních prvků do každodenního života.

 

Nebojme se spirituality! Úvod do tématu vnímání a naplňování spirituálních potřeb klienta

Datum konání:
03.06.2024
Lektor:
Mgr. David Šourek
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:
  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka (sluchátka jsou lepší než reproduktory, protože nevytváří zvukovou vazbu a ozvěnu mezi mikrofonem a sluchátky, nerušíte tak ostatní) 
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení
Téma spirituality a spirituální péče je pro mnoho pracovníků sociálních služeb nesrozumitelné a odtažité. A i když si uvědomují, že člověk (v pozici jejich klienta) má i jiné než základní, tedy tělesné potřeby, neví, jak  těmto ostatním potřebám člověka/klienta správně porozumět a pomoci jejich naplnění. A proto se tomuto tématu vyhýbají. Cílem semináře je tedy toto téma otevřít a ukázat nejen teoreticky, ale také na praktických příkladech a kazuistikách, že spiritualita je obecná lidská zkušenost/potřeba, která je nám všem společná a která především ovlivňuje způsob, jakým zpracováváme zkušenost s tím, co nás v životě "přesahuje" a jak přemýšlíme o svém životě. Téma spirituality a spirituálních potřeb však často nabývá největší důležitosti v mezních životních situacích, k nimž patří např. také  nemoc, stárnutí či umírání. Pokud však pečující profesionálové nebudou rozumět spirituálním a existenciálním potřebám svých klientů v takovýchto situacích, nebudou schopni je vnímat nebo identifikovat, nebo nebudou vědět, jak mohou přispět k jejich uspokojení a naplnění, bude to mít negativní dopad na kvalitu života jejich klientů. Seminář proto přinese také konkrétní návody a postupy, jak s tématem vnímavosti a uspokojováním spirituálních potřeb pracovat v každodenní praxi. 
 

Náměty na tvorbu individuálních plánů uživatelů sociálních služeb

Datum konání:
03.06.2024
Lektor:
Mgr. Lucie Hanáčková Bicková
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Cílem vzdělávacího programu je prohloubení základních znalostí a dovedností v procesu individuálního plánování. Účastník si prohloubí základní znalosti v procesu individuálního plánování, podpoří své kompetence jako klíčového pracovníka. obnoví a posílí své komunikační dovednosti potřebné pro individuální plánování a vymezí si rozsah úkonů, v jejichž rámci má individuálně plánovat dle zákona a příslušných vyhlášek. Na konkrétních kazuistikách a na příkladech dobré i špatné praxe pochopí provázanost mezi individuálním plánováním a poskytováním jednotlivých úkonů péče. Znalosti mu pomohou pochopit rozlišovat mezi podporou a přepečováváním. Upevní si znalosti o náplni práce klíčového pracovníka. 

Příprava poskytovatelů sociálních služeb na inspekci kvality

Datum konání:
03.06.2024
Lektor:
Tomáš Kodiš
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz je určen především vedoucím a sociálním pracovníkům, ale i pracovníkům poskytujícím přímou péči uživatelům sociálních služeb. Kurz seznámí účastníky se základními informacemi týkajícími se legislativního ukotvení inspekcí kvality sociálních služeb, s celým průběhem inspekce, jejím předmětem, inspekčním protokolem, s nápravnými opatřeními a rizikovými oblastmi při naplňování standardů kvality. V kurzu budou uvedeny a diskutovány příklady dobré praxe poskytovatelů, nejobávanější kontrolované oblasti a nejčastějších pochybení poskytovatelů sociálních služeb.

Sexualita lidí s poruchou autistického spektra

Datum konání:
31.05.2024
Lektor:
Věra Petlanová Zychová DiS.
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Každý z nás máme svou sexualitu, právo být milovaný a být milován. Její chápání, vnímání a prožívání je u každého z nás jedinečné a originální. Lidé s poruchou autistického spektra vnímají svět okolo nich a lidé v něm rozdílně. Často nechápou, k čemu slouží podání ruky, proč se dívat do očí, jak říci a vyjádřit smutek, vztek i radost. Tento kurz by vám měl pomoci otevřít dveře do jejich světa a ukázat možné způsoby prožívání sexuality lidí s poruchou autistického spektra a jak s nimi v této oblasti pracovat.

Eliminace nežádoucích jevů na pracovišti a utváření pozitivního pracovního klimatu v sociálních službách

Datum konání:
30.05.2024
Lektor:
Mgr. Petra Macková
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Vzdělávací program se zaměřuje na pracovní týmy na všech úrovních poskytovatele sociální služby. Nelze totiž od sebe odlučovat efektivitu a kvalitu vztahů v pracovním týmu od kvality poskytované sociální služby a osobní spokojenosti klienta. Jde o propojené nádoby. Pracovní klima lze vnímat z hlediska jeho stálosti, intenzity, atraktivity, kvality. Klima v sociálních službách může být pozitivní, otevřené, tvůrčí, inspirativní, podnětné, zdravé, motivující bez konfliktů a krizí, kterých vzniká každodenně celá řada. Prakticky se jim nelze vyhnout. Konflikt je obyčejně vnímán jako střet něčeho s něčím a lze jej považovat za stav, který vnáší nerovnováhu nebo nestabilitu. Individuální zkušenost s konfliktem může být negativní nebo pozitivní, podle toho jak se k němu každý jedinec staví. Tento kurz seznamuje frekventanty se základními principy a typy nežádoucích jevů a patologických vztahů v organizacích poskytujících sociální služby.  Vysvětluje jednotlivé formy a projevy těchto jevů s důrazem na dopady na pracovníky a rovněž se zabývá dopady na organizaci jako celek. Specifikuje možné druhy ztrát, které krizové situace způsobují. Kurz se zabývá také možnými dopady na kvalitu poskytované sociální služby a spokojenost jejího klienta. Účastníci navzájem sdílejí a analyzují své zkušenosti a na základě získaných informací navrhují možnosti řešení daných situací vedoucích ke kvalitě sociální služby i kvalitě vztahů na pracovišti.

Práce se smluvní dokumentací klienta

Datum konání:
29.05.2024
Lektor:
Mgr. Adam Škarka
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
2290 Kč / 2790 Kč

Pracovníci sociálních služeb se nad rámec své odbornosti musí vyznat také ve smluvní agendě s klienty. Jsou to oni, kdo se nachází v první linii a s klientem řeší rozsah služeb, výši úhrad, případně uzavírají různé dodatky nebo komunikují s klientem i rodinou, když vyvstane potřeba úpravy smluv. Ne vždy je snadné se v úpravě vyznat a často přichází i komplikace spojené se sníženou soběstačností klienta nebo s tím, že je mu ustanoven opatrovník.

 

Jak správně vést zdravotnickou dokumentaci a jak s ní nakládat

Datum konání:
28.05.2024
Lektor:
Mgr. Vladislava Křivová, LL.M.
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
2290 Kč / 2790 Kč

Cílem školení je seznámit zdravotnické pracovníky v sociálních službách s praktickými otázkami vedení zdravotnické dokumentace a nejčastějšími problémy, které se z pohledu právníků v praxi objevují, to vše s přihlédnutím k poslednímu vývoji v dané oblasti.

Demence v obrazech

Datum konání:
27.05.2024
Lektor:
Mgr. Marcela Hauke
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz Demence v obrazech patří v APSS ČR k nejfrekventovanějším. Důvody tak vysokého zájmu o tento kurz jsou tři: za prvé je téma kurzu poplatné současné době, obzvláště s ohledem na prognózu zvyšování se počtu osob žijících se syndromem demence ve světě tedy i v České republice, s tím souvisí i cílová skupina seniorů v systému sociálních služeb jako zcela dominantní a za třetí je u tohoto kurzu unikátní interaktivní metoda vzdělávání. Kurz je zaměřen na metody, přístupy v péči a pochopení potřeb člověka s demencí jak v institucionální tak domácí péči. Osm témat je zaměřeno na nejčastější úkony péče – hygiena, sebeobsluha, stravování, aktivizace, vycházky, stesk, spory a sexualita seniora. Pečující by měl mí povědomí o syndromu demence, o jednotlivých stádiích i schopnostech, dovednostech, kompetencích, které nemocnému zůstávají a ty podporovat. Je důležitá znalost potřeb člověka s demencí, a to na všech úrovních. Účastníci kurzu si postupně vybírají z 8 filmů, které simulují nejčastější situace, do kterých se pečovatelé dostávají při každodenní péči o osoby s demencí. Ke každé situaci jsou natočeny dvě varianty – nesprávný přístup a návrh správného řešení jak situaci například zvládnout. Instruktážní situaci jsou navíc výrazně podpořeny i teoretickým výkladem zaměřeným na problematiku demence, obzvláště pak Alzheimerovy nemoci - přednáška lektora včetně praktického vhledu do problematiky AN.

Jejda, už Vám zase zaskočilo, paní Tichá! aneb Výživa u klientů s demencí

Datum konání:
23.05.2024
Lektor:
Ing. Mgr. Jitka Jirků
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

 
Kurz pojednává o možnostech podávání stravy seniorům s Alzheimerovou demencí, kteří jsou ohroženi poruchami výživy. Cílem kurzu je charakterizovat onemocnění a přiblížit účastníkům kurzu jednotlivé fáze onemocnění a poruchy výživy v jednotlivých stádiích. Dále se zaměříme na specifika připravované a podávané stravy u těchto seniorů, kulturu stolování a možnostech doplňkové stravy. Účastníci kurzu si budou moci vyzkoušet způsoby podávání stravy tak, aby pro klienta bylo podávání jídla nejen základní lidskou potřebou, ale také radostí.
 

Virtuální realita - demence

Datum konání:
22.05.2024
Lektor:
PhDr. Mgr. Jakub Jestřáb MBA
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1890 Kč / 2490 Kč

  • Jak demence ovlivňuje mozek a osobnost člověka – výklad s použitím názorného instruktážního filmu.
  • Virtuální realita – vlastní prožitek účastníka, pohled na svět očima člověka s demencí.
  • Diskuze nad vlastními prožitky, vhled do potřeb člověka s demencí.
  • Praktická doporučení vedoucí k podpoře spolupráce mezi pečovateli v pobytových sociálních službách i v domácím prostředí a směřující k jistotě a bezpečí osoby s demencí i samostatných pečovatelů.

Kapacita kurzu je naplněna.
    PozvánkaPřihlásit na termín 15.11.2024

Jednání se zájemcem o sociální službu

Datum konání:
21.05.2024
Lektor:
Bc. Marie Bendová DiS.
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Vzdělávací program se zabývá problematikou průběhu sociálního šetření u klientů v domácím prostředí. Úvodní část vzdělávacího programu je zaměřena na seznámení se s metodami sociální práce a s jejich využitím v praxi a zaměření se na sociální poradenství a krizovou intervenci. Účastníci jsou seznámeni s významem komunikace v poradenství. Důraz je kladen na průběh sociálního šetření v domácím prostředí klienta - zpracování vstupních informací, příprava dokumentace a informačních materiálů, podmínky pro rozhovor. Vzdělávací program seznamuje účastníky s kazuistikami, s vlastní praxí lektora a s ukázkami modelových situací. Dostatečný prostor bude věnován i závěrečné diskuzi na dané téma.

Podpora vzdělávání počítačových dovedností u seniorů

Datum konání:
21.05.2024
Lektor:
Ondřej Fara
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Ve světě, kdy dochází k rychlému vývoji digitálních technologií, je zlepšování digitálních dovedností seniorů naprosto nezbytné. Cílem vzdělávacího programu je proškolit vybrané pracovníky v oblasti základních počítačových dovedností tak, aby byli schopni nabídnout seniorům vzdělávání v této oblasti, a vytvořit tak příležitost pro jejich růst, aktivní stárnutí a začlenění se do společnosti. 

Jak předcházet agresi - jak na ni reagovat, jak s ní pracovat následně

Datum konání:
20.05.2024
Lektor:
Mgr. Kristýna Farkašová
Místo konání:
Unie zaměstnavatelských svazů ČR, Na Pankráci 322/26, 140 00, Praha 4
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1990 Kč / 2290 Kč

Kurz se bude zaměřovat na následující otázky:
Jak mám reagovat, když na mě druhý člověk slovně útočí?
Jak můj vnitřní stav souvisí s tím, jak se druhý člověk zachová?
Co to znamená, že ve chvíli agrese se nacházíme v tělově emočním poli?
Proč někdy reagujeme tak, že sebe sami nepoznáváme?
Na co se mám zaměřit, chci-li předejít agresi druhého člověka?
Kdybychom měli ve svém repertoáru lepší možnost, zachovali bychom se lépe?
 
Kurz směruje k navýšení možnosti zvládnout dobře vyostřené situace. Účastníci dostanou tipy k režimu, k sebe si vědomé práci s obličejem, hlasem, tělem a k dobré péči o sebe sama.

Virtuální realita - demence

Datum konání:
17.05.2024
Lektor:
MgA. Bc. Lenka Čurdová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1890 Kč / 2490 Kč

  • Jak demence ovlivňuje mozek a osobnost člověka – výklad s použitím názorného instruktážního filmu.
  • Virtuální realita – vlastní prožitek účastníka, pohled na svět očima člověka s demencí.
  • Diskuze nad vlastními prožitky, vhled do potřeb člověka s demencí.
  • Praktická doporučení vedoucí k podpoře spolupráce mezi pečovateli v pobytových sociálních službách i v domácím prostředí a směřující k jistotě a bezpečí osoby s demencí i samostatných pečovatelů.

Kapacita kurzu je naplněna.
    PozvánkaPřihlásit na termín 15.11.2024

Etická komunikace s lidmi s mentálním postižením

Datum konání:
17.05.2024
Lektor:
Bc. Marie Bendová DiS.
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Vzdělávací program je určen sociálním pracovníkům, pracovníkům v sociálních službách, a i vedoucím pracovníkům, kteří se podílejí na podpoře, pomoci a péči o osoby s různými stupni mentálního postižení. Při práci s mentálním postižením je důležitá nejen schopnost pracovníka identifikovat specifické potřeby a projevy v komunikaci, ale je nutné na ně vhodně reagovat adekvátně zvolenou metodou.  Program nabízí pracovníkům informace o vývoji řeči a komunikačních schopnostech mentálně postižených. Vyzývá k zamyšlení nad etickými dilematy v rámci komunikace a v rámci podpory a péče o lidi s mentálním postižením. Účastníci si vyzkouší mnoho praktických komunikačních nácviků, bude představena komunikace nevhodná i etická. Pomocí teoretických informací o empatické a na člověka orientované komunikaci získají účastníci jiné úhly pohledu na možnosti efektivnější komunikace s osobami s mentálním postižením.

Včasné rozpoznání rizika podvýživy a možnosti řešení v sociálních službách

Datum konání:
16.05.2024
Lektor:
Ing. Mgr. Jitka Jirků
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Rozpoznání podvýživy a zejména jejího rizika v sociálních službách je nedílnou a velmi důležitou součástí péče o klienta. Jejím cílem je umět včas rozpoznat toto riziko a umět ho i řešit. Existují různé nástroje, které můžeme v této oblasti uplatnit, ale v rámci sociální péče máme tyto nástroje více omezené než ve zdravotnickém zařízení. Naše pozornost se soustřeďuje zejména na parametr BMI a vývoj tělesné hmotnosti.  Pro pochopení důležitosti výživy zejména u seniorů a jejich individuálních potřeb je důležité si uvědomit kompletní propojenost celého metabolismu našeho organismu se stravou, kterou konzumujeme. Každá složka stravy má pro naše tělo svůj význam a její nadbytek nebo nedostatek má vliv na celkové fungování většiny našich základních životních funkcí. Je ale nezbytné se zabývat nejen podvýživou, ale i sarkopenií a syndromem tzv. křehkosti seniora, neboť i tato úskalí provází stáří. Řešení výše uvedených potíží můžeme najít nejen v rámci běžné stravy a její úpravy, ale můžeme také využít nutriční podporu, tzv. klinickou výživu. 

Týmová spolupráce v sociálních službách

Datum konání:
16.05.2024
Lektor:
Mgr. Petra Macková
Místo konání:
Domov Slunečnice Ostrava, příspěvková organizace, Opavská 4472/76, 708 00 Ostrava - Poruba
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Cílem kurzu je předat účastníkům znalosti a dovednosti potřebné k úspěšnému budování týmů v sociálních službách a rozvoji spolupráce na všech úsecích organizace. Sociální práce v sociálních službách je nejčastěji postavena na kooperaci nejen interních pracovníků poskytovatele, ale i externích odborníků. Základem je podpora klienta v nepříznivé sociální situaci, což s sebou často nese povinnosti a zadání pro vícero profesí v jedné službě včetně síťování s jinými institucemi zvenčí. Lektoři seznámí účastníky s metodami a moderními trendy v oblasti budování, rozvoje, vedení a motivování k týmové spolupráci. Získají informace o druzích a specifikách pracovních týmů a vnitřních formálních organizačních strukturách. Apel bude kladen na společnou odpovědnost za výsledky, hledání řešení a rozhodování s ohledem na poskytovanou sociální službu a očekávání, možnosti, potřeby klienta. Cílem kurzu je předat účastníkům takové informace, které je podpoří při řešení složitých, interdisciplinárních a obtížně strukturovatelných úkolů v sociálních službách. Dílčím cílem je pak podpořit je a odstranit u nich vnitřních bloky a přesvědčení o neschopnosti či nemožnosti vybudovat fungující tým, probudit jejich vnitřní potenciál a schopnosti vést sebe i druhé, být součástí jedné či více pracovních skupin mající společné aktivity vedoucí ke společnému cíli.

Kapacita kurzu je naplněna.
    Pozvánka
Chci být informován/a o dalším termínu

Zvládání problémových situací zejména v pečovatelských službách

Datum konání:
14.05.2024
Lektor:
Ing. Renata Kainráthová
Místo konání:
Centrum Univerzita Tábor, Vančurova 2904, 390 01 Tábor
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1490 Kč / 1990 Kč

Kurz je zaměřený na praktické zvládání problémových situací v souladu s legislativními normami, standardy kvality a právy osob, které pracovníci řeší v rámci poskytování zejména terénních služeb sociální péče, ale mnohá témata jsou průřezová napříč všemi typy služeb. Jedná se o rizikové oblasti, se kterými se většina pracovníků setkává a na které hledá odpovědi. Témata budou doplňována a řešena aktivně v průběhu kurzu na základě problémových situací vnesených účastníky

Jak správně vést zdravotnickou dokumentaci a jak s ní nakládat

Datum konání:
14.05.2024
Lektor:
Mgr. Vladislava Křivová, LL.M.
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
2190 Kč / 2690 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Cílem školení je seznámit zdravotnické pracovníky v sociálních službách s praktickými otázkami vedení zdravotnické dokumentace a nejčastějšími problémy, které se z pohledu právníků v praxi objevují, to vše s přihlédnutím k poslednímu vývoji v dané oblasti.

Využití asistivních technologií v sociálních službách - základní kurz

Datum konání:
14.05.2024
Lektor:
Ing. Kristýna Hejdová, Mgr. Viktor Kubát, MBA
Místo konání:
Regionální Centrum asistivních technologií a sociální telemedicíny Ostrava, Smetanovo nám. 979/2, 702 00 Moravská Ostrava a Přívoz
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1950 Kč / 2550 Kč

Základní kurz využívání asistivních technologií (dále jen „AT“) v sociálních službách jako nástroj ke zvýšení kvality života je navržen tak, aby lidem poskytl povědomí a základní znalosti o AT, které jsou k dispozici pro podporu osob s nejrůznějšími druhy omezení včetně kognitivních potíží, ale i pro prevenci a pro ty, kteří se o znevýhodněné osoby starají. Jedná se v rámci ČR o zcela jedinečný prakticky vedený prezenční vzdělávací kurz, který je zaměřen na implementaci a využívání AT. Kurz je realizován v regionálních Centrech Dohledu na dosah a nabízí tak jedinečnou příležitost interaktivního vzdělávání pod vedením odborných lektorů. Kurz pokrývá řadu dostupných AT, účel a efektivitu AT a také to, jaký pozitivní dopad mohou mít AT na pohodu a kvalitu života jednotlivců a jejich pečovatelů. Vysvětluje, jak přistupovat k moderním technologiím, jak s nimi nakládat a podporovat pozitivní vztah k zavádění inovativních prvků do každodenního života.

 

Praktický průvodce individuálním plánováním zejména v pečovatelských službách

Datum konání:
13.05.2024
Lektor:
Mgr. Marcela Hauke
Místo konání:
Webinář
Počet hodin:
8
Cena (člen APSS ČR / nečlen):
1290 Kč / 1790 Kč

ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!

Ke školení bude třeba počítač (stolní nebo notebook), který má:

  • funkční mikrofon 
  • funkční sluchátka nebo reproduktory
  • funkční webkameru
  • kvalitní internetové připojení

Kurz je určený zejména pro pečovatele a pečovatelky (pracovníky v sociálních službách) a sociální pracovníky, a to zejména v pečovatelských službách, ale i v dalších službách sociální péče. Navazuje na vědomosti získané v primárním vzdělávání či v rekvalifikačním kurzu. Kurz umožní jeho účastníkům propojit teorii s praxí prostřednictvím odkazů na konkrétní příklady ze života poskytovatelů. Umožní jim nahlédnout na individuální plánování z jiného úhlu, který jim přinese při plánování velkou úlevu a pochopení, proč vlastně plánovat. Pochopí, co jsou osobní cíle, jak je zjišťovat, jaká vazba existuje mezi nepříznivou sociální situací a osobními cíli, jak zjišťovat potřeby, schopnosti a možnosti uživatele tak, aby na základě těchto znalostí mohl naplánovat s uživatelem průběh péče a vytvořit tak smysluplný individuální plán. Na příkladech je rovněž ukázáno, jak má vypadat hodnocení průběhu služby a naplňování osobních cílů. Dále je na příkladech z praxe poukázáno, jaká specifika platí pří plánování u uživatelů s demencí, s dalším zdravotním postižením, jak plánovat u uživatelů omezených ve svéprávnosti. Cílem kurzu je, aby v závěru účastníci mohli s úlevou říci, „vždyť plánování je tak jednoduché a přirozené!“

Kapacita kurzu je naplněna.
    PozvánkaDalší termín semináře je 28.11.2024

Nalezeno v sekcích:

Demence v obrazech

Seminář akreditovaný MPSV v rozsahu 8 hodin Nabízíme unikátní seminář pro všechny, kteří pečují o osoby trpící demencí: Jeho cílem je: pochopit svět lidí s demencí, odbourat pře....

Proměny stáří a geronto-oblek

Seminář akreditovaný MPSV na 6 a 8 hodin Více než 140 realizovaných seminářů! Od začátku roku 2013 nabízíme unikátní seminář Proměny stáří a geronto-oblek. Geronto-oblek byl speciálně vyvinut k....

Pokojná smrt

Seminář akreditovaný MPSV v rozsahu 8 hodin Seminář má za cíl odtabuizovat téma smrti, pomoci pracovníkům sociálních služeb, aby se uměli se smrtí vyrovnat a aby o ní mohli mluvit nejen s klienty, ale i jejich nejbliž....

Etika v obrazech

Semináře akreditované MPSV v rozsahu 8 vyučovacích hodin. 2 semináře se zaměřením na: služby sociální péče služby sociální prevence Osm etických témat: motivace a demotivace uživatele a jeho aktivní n....

Plán studia – 2. běh

Palata, Na Hřebenkách 737/5, Praha 5 - Smíchov Začátek vždy od 9 hodin. Právní minimum - modul zahajujeme 14. 9. 2017, dokončen květen 2018 Základy práva - 14. 3. 2018 Základy pracovního práva a zákoník pr&aacut....

Evropský manažer

Vzdělávání je akreditováno evropskou asociací European Ageing Network Komplexní vzdělávací program pro manažery sociálních služeb Místo konání prezenčních kurzů: UZS, na Pankráci 26, 140 00....

Jak jednat s klienty s Parkinsonovou nemocí

Akreditovaný seminář v rozsahu 6 nebo 8 vyučovacích hodin Obsah semináře Fáze onemocnění: příčiny a vznik nemoci, příznaky motorické, příznaky nemotorické, typy a formy onemocnění, časový rozvoj nemo....

Plán studia – 3. běh

Palata, Na Hřebenkách 737/5, Praha 5 - Smíchov Začátek vždy od 9 hodin. Právní minimum - modul zahajujeme14. února, dokončen podzim 2018 Základy práva - 14. 11. 2018 Základy pracovního práva a zákoník pr&a....

E-learning

GDPR Evropský parlament přijal nové nařízení, tzv. obecné nařízení o ochraně osobních údajů (General Data Protection Regulation, „GDPR“), které zásadním způsobem změní evropskou legislativu ....

E-learning GDPR

Evropský parlament přijal nové nařízení, tzv. obecné nařízení o ochraně osobních údajů (General Data Protection Regulation, „GDPR“), které zásadním způsobem změní evropskou legislativu v obl....

Komunikace v obrazech se zaměřením na osoby s demencí

Seminář akreditovaný MPSV v rozsahu 8 vyučovacích hodin. Naučte se správně komunikovat s klientem s demencí, rozpoznávat a uspokojovat jeho potřeby. Předejdete tak neklidnému či problémovému chování u....

Plán studia – 4. běh

      Palata, Na Hřebenkách 737/5, Praha 5 - Smíchov   Začátek vždy od 9 hodin.   Právní minimum - modul zahajujeme 13. února, dokončen jaro 2019 Základy práva - 13. 2. 2019 Základy pracov....

Plán studia – 5. běh

Palata, Na Hřebenkách 737/5, Praha 5 - Smíchov Začátek vždy od 9 hodin.   Právní minimum - podzim 2019 Základy práva - 14. 12. 2020 Základy pracovního práva a zákoník práce - 30. 11. 2020 Občansk....

....

Plán studia – 6. běh

  Začátek vždy od 9 hodin.   Právní minimum -  podzim 2020, jaro 2021 Základy práva - 3. 2. 2021 (on-line) Základy pracovního práva a zákoník práce - 11. 2. 2021 (on-line) Občanský zákon&iacu....

....

Plán studia – 7. běh

Začátek vždy od 9 hodin, místo konání Praha. V případě nepříznivé epidemiologické situace bude vzdělávání probíhat on-line formou.   PRÁVNÍ MINIMUM / 5 DNŮ Zákoník práce....

Plán studia – 8. běh

Čas konání:  9:00 - 15:30 hod Místo konání: Na Pankráci 26, Praha 4. V případě nepříznivé epidemiologické situace bude vzdělávání probíhat on-line formou.   PRÁVNÍ MINIMUM /....

Doplněk EAN 1

  Dlouhodobá péče v sociálně ekonomických souvislostech L. Průša 25.3.2022   Realita dlouhodobé péče v ČR a Evropě P. Zimmelová 27.4.2022   Tabu a předsudky v sociálních službách pro seniory P. Z....

Doplněk EAN 2

  Dlouhodobá péče v sociálně ekonomických souvislostech L. Průša 19.10.2022   Realita dlouhodobé péče v ČR a Evropě P. Zimmelová 23.5.2022   Tabu a předsudky v sociálních službách pro seniory P. ....

Plán studia EM – 1. běh

Čas konání:  9:00 - 15:30 hod Místo konání: Na Pankráci 26, Praha 4.   Na tento kurz již není možné se přihlásit. Další běh bude otevřen na jaře 2024. Pro rezervaci místa pište na em....

....

Život s postižením v obrazech

Seminář akreditovaný MPSV v rozsahu 8 hodin Unikátní interaktivní metoda vzdělávání - sedm výukových filmů zaměřených na taková témata, která stále rezonují sociálními s....

Plán studia EM – 2. běh

Čas konání:  9:00 - 15:30 hod Místo konání: Na Pankráci 26, Praha 4.   Na tento kurz již není možné se přihlásit.  Další běh bude otevřen na začátku roku 2024. Pro rezervaci mís....

Basic

Základní stupeň 25 dnů po 8 vyučovacích hodinách během 2 let, celkem 200 hodin, 4 semestry Místo konání - UZS, Na Pankráci 26, 140 00  Praha 4 - Nusle Čas konání:  9:00 - 15:30 hod Vzděláván&iacu....

Basic 1

Čas konání:  9:00 - 15:30 hod Místo konání: Na Pankráci 26, Praha 4.   Na tento kurz již není možné se přihlásit. Další běh bude otevřen na začátku roku 2025. Pro rezervaci místa pi&....

Basic 2

Čas konání:  9:00 - 15:30 hod Místo konání: Na Pankráci 26, Praha 4.   Na tento kurz již není možné se přihlásit.  Další běh bude otevřen na začátku roku 2025. Pro rezervaci mís....

Basic 3

Čas konání:  9:00 - 15:30 hod Místo konání: Na Pankráci 26, Praha 4.   Na tento kurz již není možné se přihlásit. Další běh bude otevřen na začátku roku 2025. Pro rezervaci místa pi&....

Advanced

Rozšiřující stupeň Místo konání prezenčního vzdělávání: UZS, na Pankráci 26, 140 00 Praha 4 – Nusle Čas konání: 9:00-15:30 ROZSAH 320 HODIN, 2,5 ROKU, 5 semestrů prezenční výuka, on-....

Advanced 1

Čas konání:  9:00 - 15:30 hod Místo konání prezenčních kurzů: Na Pankráci 322/26, Praha 4.   Stáhněte si programovou brožuru ZDE.   Na tento kurz je možné se přihlásit. Přihlášku....

MBA

Vzdělávání akreditováno Ministerstvem práce a sociálních věcí a European Ageing Network Forma kombinované studium MBA zahrnuje 240 hodin prezenční nebo on-line výuky ve všední dny Délka 2,5....

Plán studia – 1. běh

Palata, Na Hřebenkách 737/5, Praha 5 Smíchov Začátek vždy v 9.00 hodin. Právní minimum – modul zahajujeme 28. 3. 2017, dokončen leden 2018 Základy práva - 10. 4. 2017 Základy pracovního práva a zákoník pr&a....

Emoce v obrazech

Seminář akreditovaný MPSV v rozsahu 8 hodin Seminář je zaměřen na samotný personál a jejich schopnost zvládat a regulovat své vlastní emoce. Forma kurzu: situační filmy, práce s kartami, skupinová práce. Obsah k....

Kufr plný vzpomínek

Seminář akreditovaný MPSV v rozsahu 8 hodin Kurz jde ve stopách ostatních interaktivních vzdělávacích programů z nabídky Institutu vzdělávání APSS ČR. Nabízí vyrovnaný podíl teoretické....

Otevřené kurzy

Zde je nabídka aktuálně otevřených kurzů Institutu vzdělávání (seminář se uskuteční v případě dostatečného počtu přihlášených účastníků). Vyplňte přihlášku na vybran&....

Kurzy ESF

Semináře financované z ESF jsou určeny pouze pro konkrétní cílovou skupinu a není možné se na ně volně přihlašovat. V případě dotazu nás prosím kontaktujte na telefonním čísle 381 213 332 (provol....

Kurzy na klíč

Níže uvedené kurzy zrealizujeme ve vaší organizaci „na klíč“. Pro objednávku kurzu pište na e-mail institut@apsscr.cz. Pro bližší informace volejte na číslo 724 940 126. Ceník kurzů najdete zde.....

Katalog vzdělávání

Nabízíme vzdělávací programy splňující veškeré podmínky a náležitosti celoživotního i kvalifikačního vzdělávání podle zákona 108/2006 Sb., o sociálních službách....

Ceník

Pokud u kurzu není uvedeno jinak platí: Cena webinářů: Otevřené akreditované: 1290 / 1790 Kč pro členy APSS ČR, 1790 / 2190 Kč pro nečleny APSS ČR Cena otevřených neakreditovaných seminářů se odvíjí....

Bonusy

BONUSY INSTITUTU VZDĚLÁVÁNÍ APSS ČR Institut vzdělávání APSS ČR připravil bonusový systém pro účastníky vzdělávacích programů, školicích akcí, stáží a konferencí, kt....

Unikátní semináře

Život s postižením v obrazech Kurz je zaměřen na podporu personálu sociální služby, ve které jsou převažující cílovou skupinou osoby se zdravotním postižením. Často může docházet ke střetům zájmů klient....

Virtuální realita

Virtuální realita - demence S využitím technologie virtuální reality můžete vidět svět očima člověka s demencí. Na základě vlastního prožitku lépe porozumíte tomu, co zažívá člověk s demencí. Bude....

Kontakt

Asociace poskytovatelů sociálních služeb ČR Institut vzdělávání Vančurova 2904 390 01 Tábor IČ: 604 458 31 DIČ: CZ60445831 Mgr. Magda  Dohnalová manažerka vzdělávání, objednávky M: +420 724 940 126 E: institut....

Virtuální realita - demence

Poprvé v Evropě, poprvé v ČR S využitím technologie virtuální reality můžete vidět svět očima člověka s demencí. Na základě vlastního prožitku lépe porozumíte tomu, co zažívá člověk s demenc&iacut....

Virtuální realita – péče o klienta

Účastníci tohoto kurzu se za pomoci brýlí virtuální reality stanou přímými aktéry poskytování péče v oblasti podávání jídla, zajištění hygieny a aktivizace seniora. Tři ....

Umíme to s demencí

Ucelené vzdělávání pro pracovníky, kteří pracují s lidmi žijícími s demencí Informace pro zájemce o vzdělávání z oblasti demence Ve třístupňovém vzdělávac&iacu....

Kurzy na klíč 2

  Níže uvedené kurzy zrealizujeme ve vaší organizaci „na klíč“. Pro objednávku kurzu pište na e-mail institut@apsscr.cz. Pro bližší informace volejte na číslo 724 940 126. Ceník kurzů najdete ....