Lektoři
Bc. Lucie Čmuchová

Vystudovala Univerzitu J. E. Purkyně obor Sociální politika a sociální práce. V sociálních službách se pohybuje od roku 2004 v oblasti projektového řízení, fundraisingu, personalistiky, PR a odborné asistence.
Na částečný úvazek pracuje v neziskové organizaci APLA Jižní Čechy, z.ú. s cílem zajištění zázemí pro sociální služby poskytované klientům s PAS z Jihočeského kraje.
Od roku 2018 funguje jako facilitátorka případových konferencí, multidisciplinárních týmů a dalších setkání s tématy práce s problémovou situací; plánování; vztahy na pracovišti či ve skupině; zvýšení produktivity, efektivity, komunikace a sounáležitosti skupiny. V květnu 2023 ukončila intenzivní mediátorský výcvik v organizaci Conflict Management International, s.r.o. a stala se certifikovanou mediátorkou.
Je absolventkou rozsáhlého kurzu Školní a Peer mediátor a spolupracuje s organizacemi Restorativní škola, z.s. a MAS Krajina srdce, z.s. jako člen MD týmu pro podporu školám při řešení konfliktu.
Lektoruje kurzy zaměřené na řešení konfliktu, emoce a komunikaci v náročných situacích.
Jejím cílem v oblasti mediace a facilitace je pomoci klientům zklidnit vypjatou situaci, komunikovat a nalézt oboustranně přijatelné řešení pracovních, vztahových či obchodních sporů.
V současné době nabízíme následující semináře s tímto lektorem:
Virtuální realita - komunikace v náročných situacích
Praktický nácvik komunikace s využitím virtuální reality a umělé inteligence
- Prostřednictvím virtuální reality vás přeneseme do situací, které jsou velmi blízko k rozvoji možného konfliktu. AI vyhodnotí vaše odpovědi a vybere adekvátní reakci klienta.
- Díky praktickému nácviku vás naučíme, jak reagovat na situaci hrozící eskalací v konflikt, a to nejen s klientem s demencí, ale i jeho rodinou.
- Nacvičíte si, jak postupovat ve vyhrocených situacích, co říkat a kdy naopak mlčet.
- Vzdělávání se mj. opírá o komunikační protokol SPIKES.
Jak zvládat emoce
- funkční mikrofon
- funkční sluchátka nebo reproduktory
- funkční webkameru
- kvalitní internetové připojení
Emoce v obrazech
Kurz Emoce v obrazech je zaměřen na podporu pečujícího personálu (pečovatele, sociální pracovníky, zdravotní sestry, aktivizační pracovníky apod.).
- Teoretický vhled do problematiky emocí, typologie a vznik emocí, emoce vznikající při výkonu povolání v pomáhajících profesích.
- Emotivita a citlivost pracovníků v pomáhajících profesích: Poruchy emotivity a její projevy včetně klasifikace - afekty, nálady, city a vyšší city, citové vazby a vztahy.
- Vliv emocí na prožitek a kvalitu života: Kvalita života, individuální prožívání a souvislosti mezi osobním a profesním životem pracovníka v pomáhající profesi.
- Emoční sebereflexe: Osobnost, temperament, schopnosti, vlohy a profesní kompetence a hodnoty. Schopnost sebepoznání ve vypjatých situacích včetně přijímání zpětné vazby. Práce a přístupy k základním emocím: Radost, smutek, překvapení, strach, znechu
Práce s emocemi v řízení a týmové spolupráci
ŠKOLENÍ PROBÍHÁ ON-LINE!
Je nezbytné stažení aplikace Microsoft Teams a počítač (stolní nebo notebook), který má:
- funkční mikrofon
- funkční reproduktory
- funkční webkameru
- kvalitní internetové připojení